Genel

Suriye ordusu Harim kasabasındaki teröristleri temizliyor

Suriye ordusu, teröristleri temizlemeye devam ediyor. Hatay – Reyhanlı ilçesinin Beşaslan Köyü karşısında bulunan Suriye’nin Harim Kasabası, sabahın erken saatlerinde silah ve bombardıman sesleri ile uyanırken, saldırılardan Suriye karakolu da nasibini aldı.

Sabah saat 06.00’dan itibaren Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’ne bağlı Beşaslan Köyü karşısında bulunan Suriye’nin Harim kasabasında Suriye ordusunun teröristleri temizlemek amacıyla başlattığı çatışmalar devam ediyor. Beşaslan Köyü sakinlerinden 48 yaşındaki Hamit Zor çatışmanın etkisi doğrultusunda can güvenliği gerekçesiyle evlerini boşaltabileceklerini söyledi.

“Sabah saat 06.00’dan itibaren Harim yanıyor. Çok güçlü silah sesleri çıkıyor. Allahtan saldırının köye isabet eden boyutunu yaşamadık. Sabaha silah sesleri ile uyandık. Biz de korkuyoruz. Sınıra yakın bölgede oturduğumuz için böyle giderse evimizi bile boşaltabiliriz. Sabah birkaç tane Suriyelinin bölgeyi terk ederek bizim sınıra geçtiğini gördük” diyen Zor, çatışmaların yoğun geçtiğini belirtti.

Ayrıca çatışmalardan Türk sınırına yaklaşık 200 metrelik mesafede bulunan Suriye Karakolu da etkilendi. Yoğun duman bulutlarının kapladığı kasabada, çatışmaların sürdüğü gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı