Genel

Suriye Ordusu Homs şehrinde çok sayıda silahlı teröristi öldürdü

Suriye ordusu Homs kırsalına bağlı Resten’de dün düzenlediği başarılı operasyonda, aralarında sözde ‘’Askeri Konsey’’den üyelerin bulunduğu bazı teröristleri etkisiz hale getirdi.

SANA’ya açıklama yapan yetkili bir kaynak, ölen teröristler arasından, Ömer Şeyh, Gassan Suveys, Muhammed Taha, Mahmut Yunus ve Gassan Matar’ın kimliklerinin belirlendiğini Nizar Cuma adlı teröristin de ağır yaralandığını ifade etti.

Kaynak, Ordu Birliklerinin ahalilerin çağrılarından sonra Homs’un Cobar ve Sultaniye mahallelerin ile Kefar Aya bölgesinde silahlı terör gruplarını ağır kayıplara uğrattığını ifade etti. Aralarında Mahmut Sibai, Talal Haşim Abbud, Halit Cunbulat, Mustafa Kucuk, Bilal Canses, Atıf el-Kin, Mahmut el-Nehhar ve tüm elemanlarının bulunduğu teröristler öldürüldü.

Ksayr kırsalına bağlı Haydariye ve Şomariye köylerinde silahlı terör gruplarının yanı sıra ağır taramalı silahların monte edildiği bir kaç araç ile silah ve cephaneliklerine el konuldu.

Silahlı kuvvetler, benzin istasyonu koruma elemanları ile işbirliği içerisinde Tedmur yolu üzerindeki Cebel el-Şair’de benzin istasyonuna saldırı girişiminde bulunan bir terör grubuna karşı koyarak çok sayıda teröristi ölü ve yaralı olarak ele geçirdi.

SANA’ya açıklama yapan askeri bir kaynak; Tedmur’un güneydoğusunda 5 aracın içerisindeki terörist ve silahlarla birlikte imha ettiklerini ifade etti.

Öte yandan silahlı kuvvetler, Homs kırsalına düşen Ebil, Haydariye Batı Buveyda ve Um el-Sahr bölgelerinde teröristlere yönelik operasyonlar düzenledi.

Kaynak; çok sayıda teröristin ölü ve yaralı olarak ele geçirildiğini ve taşıt ve ekipmanlarına el konduğunu ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı