GenelSuriye Düşmanları

Suriye Ordusu, Humus’ta çok sayıda Ürdünlü istihbaratçı’yı yakaladı

Suriyeli yetkililer, Humus kentinde çok sayıda Ürdünlü güvenlik görevlisi ve istihbaratçının yakalandığını 200 kadar da Ürdün askeri üniforması ele geçirildiğini açıkladı.

Lübnan’da yayımlanan haftalık es-Sebat gazetesi, Suriyeli yetkililerden naklen Humus kentinde çok sayıda Ürdünlü istihbaratçı ve subay yakalandığını belirterek yapılan operasyonlarda ayrıca 200 kadar da Ürdün askeri üniforması ele geçirildiğini bildirdi.

Ürdün’den yayın yapan Ammonnews adlı haber sitesi de “Şam Ürdün’ü Suriye’deki bunalımı arttırmakla suçluyor” başlıklı haberinde es-Sebat gazetesindeki habere yer vererek Ürdünlülerin Humus kentinde yakalandığına ilişkin haberin Suriye televizyonu tarafında da yayımlandığını bildirdi.

Ammonnews, Suriye ile Ürdün arasındaki gerginliğin Suriyeli bir pilotun Mig-21 savaş uçağıyla birlikte Ürdün’e kaçmasıyla başladığına ve bu olayla Suriye ordusunun dağıldığı imajının verilmesine çalışıldığına dikkat çekerken Suriye’den yayın yapan Dampress sitesi, pilotun Ürdün istihbaratı tarafından parayla satın alındığını iddia etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı