Genel

Suriye ordusu İdlib Kırsalında silah ve mühimmat ele geçirdi

Suriye ordusu İdlib kırsalında 14,5 ve 23 mm’lik taramalı tüfeklerin monte edildiği 10 4×4 çeker pikabı tahrip ederken teröristlerin Han Şeyhun’un kuzeyindeki uluslar arası otoyola yerleştirdikleri 10 el yapımı bombayı imha etti.

Askeri bir kaynak SANA’ya Suriye ordusu’nun teröristlerin Han Şeyhun’un kuzeyindeki Besida, el-Amudiye, Kefer Yasim ve Babulin köylerinde civar köylerdeki vatandaşlara karşı vahşi eylemlerini planlayıp uygulamak için terör karargâhı olarak kullandıkları tünel ve mağaraları kiralık teröristlerden temizlediğini aktardı.

Kaynak, Besida köyünde aralarında 102 mm’lik toplar, aralarında roket, otomatik tetikçi silahları, RPG roketleri ve havan toplarının bulunduğu büyük miktarda silah ve mühimmat ele geçirdi.

Diğer yandan Suriye ordusu dün Selkiyn-İdlib otoyolu üzerindeki Seycer beldesi kavşağında teröristlerin 2 bin ton patlayıcı yükledikleri ve bir intihar eylemcisinin kullandığı bir su tankerini tahrip etti.

Resmi bir kaynak SANA muhabirine, Suriye ordusuna bağlı bir birliğin bomba yüklü tankeri belde kavşağına 200 metre kala yakalayıp tahrip ettiklerini söyledi.

Kaynak, Suriye askerlerinin silahlı bir terör grubunun Selkiyn kenti çevresindeki vatandaşları hedef alırken kullandığı bir havan topunu tahrip ettiğini ve tüm elemanlarını etkisiz hale getirdiğini ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu