Genel

Suriye Ordusu İdlib’de 6 köyü daha teröristlerden temizledi

İdlib güneydoğu kırsalındaki ilerleyişini sürdüren Suriye Ordu Birlikleri, terörist örgütlere yönelik şiddetli çatışmalar sonucunda 6 köyü temizledi çok sayıda teröristi de öldürdü.

Operasyon bölgesinden SANA muhabiri, ordu birliklerinin İdlib güneydoğu kırsalındaki Nusra Cephesi terör örgütüne bağlı terörist gruplara yönelik şiddetli çatışmalarda teröristlerin barınak ve merkezlerini imha etmesi çok sayıda teröristi öldürmesi geri kalanlarının ise firar etmesinden sonra, Um el Tine, Mdeyrse, Bernan, Reffe, Harran ve Katra köylerini temizlediğini ifade etti.

Muhabir, Suriye Ordu birliklerinin bölgedeki terörist gruplara karşı operasyonlarını sürdürürken, operasyonlarını Semeke ve Belsem köylerine yoğunlaştırdığını ve teröristlerin saflarında ağır kayıplara yol açtığını ifade etti.

Öte yandan, Rusya’nın Suriye’deki Tarafları Uzlaştırma Merkezi’nden yapılan açıklamada, Rus ordusuna ait uçakların Suriye’de iki hava devriyesi düzenlediği ifade edildi.

Rusya’nın Suriye’deki Tarafları Uzlaştırma Merkezi’nin Başkanı Tümgeneral Yuriy Borenkov, Rus Hava-Uzay Kuvvetleri’ne ait uçakların Suriye’de iki güzergâhta devriye gezdiğini söyledi.

Borenkov, hava devriyelerinin Umm Mial-Metras-Ayn İsa-Mamburka trafo merkezi ile Kamışlı-Tell eş Şur Garbi-Mamburka trafo merkezi-Tell eş Şur Garbi-Kamışlı güzergâhlarında düzenlendiği belirtti.

Borenkov, Rus ordusunun çabalarıyla Rusya ve Türkiye arasında 22 Ekim’de Soçi’de varılan mutabakat hükümlerinin uygulanmaya devam edildiğini hatırlattı.

Borenkov, Rus askeri polisinin Haseke ve Halep’te Suriye-Türkiye sınırındaki bazı güzergâhlarda devriye faaliyetlerine devam ettiğini de ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı