Genel

Suriye ordusu İdlib’in güneyini tamamen ele geçirdi

Suriye İnsan Hakları İzleme Merkezi, İdlib vilayetinin güneyinin tamamen teröristlerin işglainden kurtarıldığını duyurdu.

SANA muhabiri ; ordu birlikleri İdlib kırsalının güneyindeki stratejik Şehşebbo Dağı’na hakimiyet sağlayıp Kfar Uveyd ekseninden gelen diğer askeri birliklerle buluştu

SANA’nın haberine göre, Suriye Ordu birlikleri, İdlib kırsalının güneybatısında yer alan Serakib Beldesinin batı ekseninde,Nusra Cephesi ve müttefik diğer terör grupları ile şiddetli çatışmalara girdi.

Cephe yakınında bulunan SANA muhabiri; terör gruplarının İdlib kırsalının güneybatısındaki Serakib Beldesine karşı yaptıkları saldırılarında işgalci Türk kuvvetlerninin topçu atışıyla destekli olup intiharcı ve bomba yüklü intiharci arabalarını kullandıklarını belirtti. Muhabir; ordu birliklerinin Serakib Beldesinin batı ekseninden saldırgan teröristleri ile yoğun çatışmalara girip onları ağır kayıplara uğrattıklarını belirtti.

SANA muhabiri; ordu güçlerinin Serakeb’in batısındaki bölge ve arazilerde mevkilenen terör gruplarının toplanma noktalarını füze ve topçu atışıyla yoğun bir şekilde hedef aldıklarına dikkat çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu