Genel

Suriye Ordusu kuzeyde ilerliyor

Suriye ordu birlikleri Halep ve İdlib’de teröristlerin mevzilerini imha etmeye ve bu bölgelerde ilerlemeye devam ediyor.

Suriye ordu birlikleri, Halep’in güney ve İdlib’in kuzeydoğu kırsallarında Nusra Cephesi teröristlerine karşı düzenlediği operasyonların devamında bir sürü köy ve beldede ilerlemeler kaydetti.

SANA Muhabiri, İdlib kırsalında ilerleyen ordu birliklerinin Nusra Cephesi teröristlerine yönelik ağır darbeler indirdikten sonra Halep’in güney kırsalına düşen Resm El Sahrij ve Kusine köylerinde ilerlerken öteki birliklerin Nusracı teröristlere karşı yoğunlaştırılmış operasyonları ardından Meryude, Hırbet Kusa ve Huveyr el Eis köylerinde ilerlediğini ifade etti.

Daha sonra yapılan açıklamada, Suriye birliklerinin Huveyr el Eis köyünde kontrol sağladığı bildirildi.

Sana muhabiri, Halep’in güney kırsalında çalışan Ordu Birliklerinin el Eis ve stratejik Tepesinde teröristlerin karargah ve sığınaklarını imha ettiğini aktardı.

Ordu Birlikleri, teröristlerin İdlib kentinin doğu ve kuzeydoğusunda yer alan Teftenaz ve Sermin çevrelerinde teröristlerin hareket eksenlerini top ve füze ateşlerine tuttu.

Muhabir, ordunun kaydettiği ilerleyişin, Halep – Hama uluslararası yolunun geniş bir bölümüne hakim kıldığına işaret etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu