Genel

Suriye Ordusu Rabia’nın kontrole alındığını resmi olarak ilan etti

SANA’ya açıklama yapan askeri bir kaynak Suriye ordu birliklerinin Halk Savunma Güçleriyle işbirliği içinde Lazkiye kırsalının kuzeyinde çok sayıda teröristi ekipmanlarıyla birlikte etkisizleştirmeleri ardından Rabia Nahiyesi ve Ravda Köyünde güvenlik ve kontrolü ellerine geçirdiklerini belirtti.
Ordu birliklerinin hızlı ve nitelikli operasyonlarında bölgenin sarp ve dağlık doğasına uygun taktikler uyguladığına dikkat çeken kaynaklar; çok sayıda teröristin öldürülmesi ardından sağ kalan teröristlerin cephane ve dokümanlarını arkalarında bırakarak Türkiye sınırları yönünde kaçıştıklarını aktardı.
Kaynaklar, ordu birliklerine tabi bomba imha ekiplerinin kontrol altına alınan bölgelerde teröristlerin bertaraf olmadan önce özel ve kamu mülklere yerleştirdikleri bubi tuzaklarını etkisizleştirme amacıyla arama tarama operasyonu başlattıklarını belirtti.
Rabia Nahiyesi Türkiye sınırlarına sadece 13 km uzaklıkta düşmesiyle Türkiye rejiminin desteklediği çokuluslu tekfirci ve hain teröristlerin Lazkiye kırsalında en büyük ve en önemli karargahlarından biri sayılıyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı