Genel

Suriye Ordusu Şam kırsalında 26 silahlı teröristi ölü olarak ele geçirdi

Silahlı kuvvetler, Şam kırsalına düşen Dareyya Kasabasında, kaçan teröristlere yönelik operasyonlarını sürdürürken, Belediye Binası yakınlarında tekfirci teröristlerle çatışmaya girerek bir çoğunu etkisiz hale getirdi.

Şam kırsalındaki Duma ve Haresta çiftliklerinde Salı günü düzenlediği nitelikli operasyonlarda silahlı kuvvetler, bölgeyi yağmalayan ve terör estiren teröristlerin bir kısmını öldürdü.

SANA muhabirine konuşan resmi bir kaynak, öldürülen teröristlerin arasında Muhammed Gannum, Muhammed Bedran, Mahmut Hebiye, Muhammed el-Samadi, Ömer el-Heneş, Cemal Değim, Muhammed el-Rifai, Enes Sait, Burhan Müslim ve Hüseyin Sadık’ın kimliklerinin belirlendiğini söyledi.

Kaynak, silahlı kuvvetlerine bağlı bir birliğin Duma kentindeki el-Reyhan Çiftliklerinde teröristlerin ulaşım, silah ve mühimmat taşımada kullandıkları 3 pikap ve taramalı silah yüklü 3 aracı tahrip ettiğini ekledi.

Muaddamiye çiftliklerinde vatandaşlara karşı vahşi terör eylemleri yapan bir grup teröristi öldürüldüğünü bildiren kaynak, öldürülen teröristlerden Ahmet Kazzah, Muahmmed Kazzah, Muhammed Abdo el-Hemşeri ve Muhammed Recep’in kimliklerinin tespit edildiğine işaret etti.

Diğer yandan silahlı kuvvetler, Salı günü Huceyra beldesinde düzenlediği nitelikli bir operasyonda çok sayıda teröristi etkisiz hale getirirken terör eylemlerinde kullandıkları araç, mühimmat ve silahlarını imha etti.

SANA muhabirine bilgi veren resmi bir kaynak, ölen teröristlerden terör elebaşı Ahmet el-Yüzbaşı’yla birlikte teröristler Muhammed Recep Kasım, Ali Ahmet el-Numeyri, Muhammed Talal Ahmet, Muhammed el-Hut, Mutasam Ebu Salah, Halit Avad el-Rifai, Ahmet el-Kazur, Reşat el-Habeş, Nizar el-Humsi, Halit Şemame ve Semir Haddad’ın kimliklerinin belirlendiğini kaydetti.

Kaynak, operasyonda bir pikap ve kamyonetin içindeki mühimmat ve teröristlerle imha edildiğini ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu