Genel

Suriye Ordusu Şam Kırsalında Çok Sayıda Silahlı Teröristi Etkisiz Hale Getirdi.

Suriye ordusu Şam kırsalında perşembe sabahı düzenlediği operasyonlarda Dareyya kentinde Belediye binası yakınlarında teröristlerle girdiği çatışmada teröristlerin çoğunu öldürdü.

SANA muhabirine konuşan resmi bir kaynak, öldürülen teröristlerin arasında Hani el-Neccar, Ala Hicazi, Muhammed Yahya, Abdülrahman Zaalul, Fadi el-Hallak, Cevdet el-Saka, Amir el-Hallak ve Mustafa Neseb’in kimliklerinin tespit edildiğini söyledi.

Silahlı kuvvetlerine bağlı bir birlik ise, Duma, Haresta ve Şeba çiftliklerinde bir grup teröristi ölü ve yaralı düşürdü.

Resmi bir kaynak, Duma ve Haresta çiftliklerinde öldürülen teröristlerin arasında sözde İslam Tugayına bağlı bir terör grubunun elebaşı Abdülrahman el-Bernavi, Abdullah el-Tuhi, Bessam el-Durra, Nurettin Emin, Ramiz Kasım, Muhammed Halit Ömer ve Fahd Kadda’nın kimliklerinin belirlendiğini kaydetti.

Kaynak, suriye ordusu Şeba çiftliklerinde düzenlediği operasyonda öldürülen teröristlerin arasında Ala el-Delli, Zekeriye Şenaa, İsmail el-Aşkar ve Ahmet el-Berhemci’nin bulunduğunu ekledi.

Şam kırsalındaki Yebrud ve çiftliklerinde ise ordu birlikleri, Çarşamba günü silahlı bir terör grubunu etkisiz hale getirdiğini, araçları, silah ve mühimmatını tahrip ettiğini belirtti.

SANA’ya konuşan askeri bir kaynak, Yebrud kentinin orta kesimindeki Bulgur el-Nebeki Fabrikası yakınlarında soygun, gasp yağmalama ve öldürme eylemlerinde bulunan silahlı bir terör grubunun tüm elemanlarının öldürüldüğünü bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu