Genel

Suriye Ordusu Şam kırsalında çok sayıda silahlı teröristi etkisiz hale getirdi

Suriye ordusu, Şam’daki Derb el-Hadid, Sevra Caddesi, Devlet Hastanesi civarı ve Şam kırsalına düşen Dareyya Kentinde çok sayıda teröristi ölü ve yaralı olarak ele geçirirken karargahlarını imha etti.

SANA’ya açıklama yapan yetkili bir kaynak; Dareyya’da meydana gelen çatışmada çok sayıda teröristin ölü olarak ele geçirildiğini ve bu teröristlerin arasında terör gruplarından birinin elebaşı Umran Muaddamani’nin olduğunu ifade etti.

Yetkili kaynak; silahlı kuvvetlerin, Dareyya Kentindeki Ard el-Halic Bölgesinde bir terör barınağını içindeki silah ve mühimmatla birlikte imha edildiğini ifade etti.

Öte yandan silahlı kuvvetler, teröristlerin Çevre bina Syriatel binası civarına yerleştirdikleri 40 kg ağırlığındaki bomba düzeneğini patlatma girişimlerini çökerttiklerini ifade etti.

Öte yandan Ordu Birlikleri, Duma, Hucceyra, Ziyabiyye ve Mleyha’da terör gruplarının barınaklarına yönelik düzenlediği operasyonlar sonucunda çok sayıda terörist ölü ve yaralı olarak düşürüldü.

Yetkili bir kaynak SANA haber ajansına yaptığı açıklamada, Duma bölgesinde Aliye çiftliklerinde, el-Ub ve Tel Kurdi bölgelerinde aralarında sözde İslam Sancağı adlı terör grubu elebaşı Abdullah el-Dub’un yanıra Mahmut İzzettin ve Mahmut Kurniye adlı teröristlerin ölenlerin arasında olduklarını belirtti.

Kaynak, Ordu birliklerinin Hucceyra ve Ziyabiyye’de terör gruplarını kovalama operasyonlarını sürdürdüğünü, teröristler arasında ölen ve yaralanan teröristlerin bulunduğunu, ölen teröristler arasından Muhammed el-Cedde, Ferit Suki, Ömer Nimr ve Mahmut Avad’ın kimliklerinin belirlendiğini ifade etti.

Kaynak, suriye ordusunun Mleyha beldesi doğu girişinde güven ve istikrarın sağlandığını terör artıklarına yönelik kovalama operasyonlarının sürdüğünü açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı