Genel

Suriye Ordusu Şam kırsalında çok sayıda teröristi imha etti

Suriye Ordusu bugün Şam Kırsalında teröristlere karşı düzenledikleri nitelikli operasyonlarla Nusra Cephesine bağlı birçok terör elebaşını ölü olarak ele geçirmekle birlikte teröristlere ait silah deposu ve büyük miktarda suç aletini imha etti.

SANA’ya demeç veren yetkili bir kaynak; Suriye ordusunun Şam Kırsalının Kabun Semtinde silahlı terör gruplarına karşı mücadelede ciddi bir ilerleme sağladığına işaret ederek düzenlenen nitelikli operasyonlarla birçok terör yuvası dağıtılırken birçok teröristin ölü ve yaralı olarak ele geçirildiğini beyan etti.

Ayrıca Berze Semtinde de teröristlere ait bir silah deposunun imha edildiğine değinen kaynak; burada ölü olarak ele geçirilen teröristler arasında birçok terör saldırısının elebaşı olarak bilinen Fadi Selo ve Muhammet Eslam el-Hamavi isimli teröristlerin kimlikleri teşhis edildiğini kaydetti.

Operasyonların Duma semtinde de devam ettiğini belirten kaynak; burada da teröristlere ait silah ve erzak depolarının imha edilerek birçok teröristin ölü ve yaralı olarak ele geçirildiğini dile getirdi.

Doğu Ğuta bölgesinde süren operasyonlarda ise bir adet RPG Atar imha edilerek birçok örgüt elebaşını ve terörist ölü olarak ele geçirildi.

Mirc el-Sultan Köyünde düzenlenen bir operasyonda da bir terör yuvası, silahları ve mühimmatları ile birlikte imha edilerek içinde bulunan teröristler ölü olarak ele geçirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu