Genel

Suriye Ordusu Şam kırsalında çok sayıda teröristi öldürdü

Şam kırsalında kaçan teröristlere ve yuvalarına yönelik operasyonlarını sürdüren silahlı kuvvetler, Harran el-Avamid, Diyyabiye, Sbeyne ve Babbila bölgelerinde çok sayıda terör elebaşını etkisiz hale getirdi.

SANA’ya açıklama yapan yetkili bir kaynak; Harran el-Avamid Beldesinde etkisiz hale getirilen terör elebaşları arasında Musab Abdülmecid, ‘Ebu Muhammed el-Mücahit’ ve ‘Ebu Yahya’ kodadlı teröristlerin bulunduklarını ifade etti.

Kaynak Diyyabiye bölgesinde ise teröristlere dini fetvalar çıkaran Alauddin el-Said adlı teröristin yanı sıra elebaşı Muhammed el-Duhaybi’nin etkisiz hale getirildiklerini aktardı.

Babbila Beldesinde cephane taşıyan bir pikap aracının taşıdığı silah ve teröristlerle birlikte etkisiz hale getirildiğini söyleyen kaynak, bir çok terör yuvasına yönelik operasyonlarda aralarında el-Zubeyr terör grubu elebaşı olan ‘Yusuf’ kod adlı teröristin bulunduğu bir çok teröristin ölü ve yaralı düşürüldüklerini ekledi.

Sbeyne Beldesinde ise vatandaşlara ve mülklere saldıran teröristlerle çatışmaya giren silahlı kuvvetler, saldırganları sayı ve teçhizatlarıyla ağır kayıplara uğrattı.

Bu arada Suriye ordusu Şam Kırsalına bağlı Dareyya, Duma Çiftliklerinde teröristlere ait bazı barınakları içinde bulunan suç aletleri, silah, bazılarının İsrail yapımı olduğu çok sayıda cephaneye el koydu.

SANA’ya açıklama yapan yetkili bir kaynak, teröristlerin Dareyya’nın Cemiyyat ve Demir Yolu yakınlarında silah ve cephane taşımada kullandıkları bazı araçların tahrip edildiğini, teröristlerinde ölü ve yaralı olarak etkisiz hale getirildiklerini ölen teröristler arasında İhsan Bessimi, Ahmet Fadlallah ve Bilal Arafe’nin kimliklerinin belirlendiğini söyledi.

Kaynak, Ordu Birliklerinin teröristlerin kentte kullandıkları ve aralarında İsrail yapımı silahların bulunduğu çok sayıda silah ve cephaneye el koyduklarını belirtti.

Kaynak, suriye Ordu Birliklerinin Duma çiftliklerinde silahlı terör gruplarına yönelik düzenlediği başarılı operasyonlarda çok sayıda teröristin öldüğünü, ölen teröristler arasından Maruf Derra, Abdo Bernavi, Yusuf Vaviye ve İyad Sumud’un belirlendiğine dikkat çekti.

Nebk bölgesinde ise bir Ordu Birlikleri Kalamun Hastanesi yakınlarında silahlı bir terör grubuyla girdiği çatışmada terör grubunun çoğu elemanlarını ölü ve yaralı olarak düşürürken aralarında Ragıp Mehdi adlı teröristin kimliğinin belirlendiği ifade edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı