Genel

Suriye ordusu Şam’ın Hacerul Esvet bölgesi teröristlerden tamamen temizlendi

Silahlı kuvvetlerimiz Şam’n Hacar el-Esved semtini silahlı terör gruplarından temizlemeyi ve semtte güvenlik ve huzuru sağlamayı başardı.

Silahlı kuvvetlerimize bağlı bir birlik semt ahalisinin yardımıyla kiralık silahlı teröristlerin yuvalarını basarak semtin çevresindeki bostanlarda takip ettiği teröristlerle çatışmaya girdi.

Teröristlerle girilen çatışmalarda çok sayıda silahlı etkisiz hale getirildi.

Semt ahalisi, ordunun semte girmesiyle kamu ve özel mülklere saldıran, kundaklayan, soyan, vatandaşları kaçırıp tehdit eden silahlı terör gruplarının saldırılarından kurtulduklarını ifade etti.

Şam kırsalındaki el-Kuteyfe bölgesinde ise güvenlik birimleri, Şam-Homs kara yolu üzerinde Haraste beldesine tamir etme bahanesiyle götürülmek üzere bir kamyona yüklenen silah dolu Volkswagen marka bir aracı ele geçirdi.

Araçta, otomatik tüfekler, RPG roketatarı, Dushka makineli tüfekler, suikast silahları, büyük miktarda mühimmat ve kameralar bulundu.

Silahlı kuvvetlerimizden bir birlik Şam kırsalındaki Deraya’da terör yuvalarına düzenlediği baskında, Dushka makineli tüfekleri, havan topu, el yapımı bomba, otomatik tüfekler, büyük miktarda mühimmat ele geçirirken çok sayıda teröristi tutukladı.

Şam kırsalında da Lübnan’la Suriye arasındaki Cdeydet Yabus sınır kapısında, Lübnan’dan gelen Kia marka bir araca gizlenen Alman, Rus ve Belçika yapımı 56 otomatik tüfek yakalandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı