Genel

Suriye ordusu silahlı grupların Türkiye’den ülkeye sızma girişimini engelledi

Suriye askeri birlikleri Türkiye’den ülkenin kuzeybatı eyaleti Idleb’e sızmaya çalışan bir silahlı grubu engelledi. Yetkililerin yaptıkları açıklamaya göre bu girişim, bu tür silahlı grupların Türkiye’den Suriye’ye sızma girişimlerinin son üç günde ikincisiydi.

Olay al-Janoudieh sınır bölgesinde meydana geldi. Resmi raporlara dayalı olarak verilen ulusal haberlere göre Suriye ordusu tarafından özellikle Hama eyaletinde, Şam ve Idleb’in kırsal bölgelerindeki bu tür gruplara karşı birçok farklı noktada operasyonlar gerçekleştiriliyor.

Olaya ilişkin raporlarda, ülkeye sızmaya çalışan kişilerden birisinin öldürüldüğü ve bir diğerinin göz altına alındığı, fakat bunlar dışındakilerin tekrar Türkiye’ye kaçmayı başardığı bilgisi yer aldı. Türkiye’de silahlı grupların eğitildiği ve Suriye’ye sızmak üzere hazırlandığı iki kamp Suriyeli siyasetçilerce kınanmakta.

Raporda ayrıca, kimlikleri belirlenemeyen bir grup silahlı kişinin bu sabah yine Idleb’de Maaret al-Numan iplik fabrikasında çalışan işçileri taşımakta olan bir otobüse saldırdığı bilgisine yer verildi. Saldırıda otobüsün şoförü ve üç yolcu yaralandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı