Genel

Suriye Ordusu, Terör Örgütlerine Karşı Operasyonlarını Sürdürüyor

Teröristlerin Saklandıkları Yerlere Baskın Operasyonu

Güvenlik birimleri soruşturma ve takip bilgileri üzerine dün Şam kırsalında düşen Haresta bölgesinde silahlı terör gruplarının saklandıkları bir çiftliğe baskın operasyonu düzenledi.

SANA muhabiri düzenlenen operasyonda uzaktan kumandalı cihazlarla patlatılmak üzere hazırlanan çok sayıda el yapımı bombalar, bu bombaların üretiminde kullanılan araç ve malzemeler, patlayıcı ham maddeleri, fünyeler, otomatik taramalı silahlar, energia tip bombalar ve bir çok askeri üniformanın ele geçirildiğini aktardı.

Silahlı terör grupları dün Homs kenti semtlerinde sivil vatandaşlara ait evlere yerleştirdiği patlayıcı düzenekleriyle bu evleri havaya uçururken, güvenlik birimleri Suriye’de güvenlik ve istikrarı sağlama ısrarı altında terör ve dehşet saçan terör gruplarını kovalama ve tutuklama operasyonlarını sürdürüyor.

Homs kentinin Babaamro Semtinde terör gruplarını tutuklama ve vatandaşların güvenliğini sağlamaya çalışan asayiş güçleri; terör gruplarının silahları taşımakla birlikte vatandaşları ve asayiş güçlerini hedef almak için bir bölgeden başka bir bölgeye taşınmada kullandıkları bir çok tünel buldu.

Terör grupları vatandaşları katletme ve saflarında dehşet düşürmekle birlikte ordu ve asayiş güçlerinin semti bombaladıkları suçlamalarında bulunmak için görüntüleyip provokatör medya kanallarında yayınlamak amacıyla sivil vatandaşlara ait bir dizi eve patlayıcı düzenekleri yerleştirip bu evleri havaya uçurdu.

Halktan Gelen İhbar Üzerine Baskın Düzenlendi

Diğer yandan güvenlik birimleri; semt ahalisinden gelen ihbarlar üzerine Hama Kentinin Barudiye Semtinde terör gruplarının saklandıkları bir yere baskın operasyonu düzenledi.

SANA’ya konuşan resmi bir kaynak; semt ahalisinin ihbarları üzerine düzenlenen operasyonda bir çok teröristin tutuklandığını, çok sayıda ve muhtelif türlerde silah ve cephanenin ele geçirildiğini belirtti.

Kaynak ele geçirilen silah ve cephane arasında otomatik silahlar, dürbünlü silahlar, PKC marka makineli silahlar, çeşitli bombalar, RPG roketatarları, TNT kalıpları, telsiz iletişim cihazları, askeri üniformalar ve çantalar, büyük miktarlarda mühimmat, saha hastanesi ve sahte araba plakaları ele geçirildiğini açıkladı.

Teröristler İşçilere Ateş Açtı

Silahlı terör grupları dün Hama kırsalında Hama Demir Fabrikasında çalışan işçilere ateş açtı.

SANA’ya konuşan Hamalı bir kaynak; silahlı teröristlerin dün, fabrikaya doğru seyir eden işçi minibüsüne taramalı silahlarla ateş açtıklarını ifade ederken, bir kısmı ağır olmak üzere 4 işçinin yaralandığını söyledi.

Personellere Saldırarak Arabayı Gasp Ettiler

Öte yandan bir başka terör grubu, Fida Kamu Değirmen Şirketinde çalışanları taşıyan bir araca saldırarak, araçta bulunan işçilere darp etmesi ardından devlete ait aracı gasp ettiler.

Hamalı bir kaynak; silahlı 4 teröristin Halep yolu üzerinde düşen Hüa Camisi yakınlarında resmi bir aracı çaldıklarını söyledi.

Terör grupları dün ayrıca Hama kırsalında 26 ton buğday unu taşıyan bir devlet aracını yüküyle birlikte gasp ettiler.

Öte yandan güvenlik birimleri dün; Hama kentinde silahlı 3 terörist tarafından 3 gün önce kaçırılan Mulhim Hassan el-Ahmet adlı sivil vatandaşın cansız bedenini buldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı