Genel

Suriye Ordusu, terörist gruplardan 12’sinin liderini öldürdü

Askeri bir kaynak; Şam kırsalına düşen Yebrud’taki sanayi bölgesinde teröristlere ait bir çok bomba ve patlayıcı atölyesini içerisindeki çoğunluğu yabancı uyruklu olan teröristlerle birlikte imha etti.

SANA’ya açıklama yapan kaynak; ölü olarak ele geçirilen teröristlerin 12’sinin muhtelif terör gruplarının elebaşları olduğunu söyledi.

Kaynak teröristlerin çoğunun Suudi Arabistan, Tunus, Libya ve Afganistan uyruklu olduklarını ifade etti.

Şam kırsalının Haresta Kentinde ise silahlı kuvvetler ‘Başkent Kalkanı Tugayları’ adlı terör oluşumundan bir grupla sıcak temasa girerek elemanlarının çoğunu ölü ve yaralı düşürdü. Öldürülen teröristler arasında ‘Ebu Heysam’ kod adlı terör elebaşının bulunduğu ifade edildi.

Yetkili kaynak SANA’ya açıklamasında silahlı kuvvetler Şam kırsalının Şiyfoniye Beldesindeki Sanayi bölgesi ve Duma Bölgesinin tel Kürdi civarındaki çiftliklerde bir çok terör yuvasını muhtevalarıyla birlikte tahrip ettiğini belirtti.

Kaynak operasyonlarda teröristlerin havzalarında bulunan silah ve mühimmatların da tahrip edildiğini ifade ederken, etkisiz hale getirilen teröristler arasında Ğassan el-Hanefi ve Ebu Suhayb el-Kartuma adlı elebaşlarının bulunduğunu aktardı.

Silahlı kuvvetler Reyhan Çiftliklerinde teröristlerin ordu hareketlerini gözlemlemek için kurdukları gelişmiş muhaberat cihazları ve kameralarını da tahrip ettiğini belirten kaynak; bomba imha ekiplerinin teröristler tarafından arazi yollarda yerleştirilen 3 bomba düzeneğini etkisiz hale getirdiklerini kaydetti.

Öte yandan silahlı kuvvetler Zebadani Kentinin batısında bir terör grubuyla girdiği çatışmada elemanlarının çoğunu etkisiz hale getirirken, Nebk Kentinin el-Saki Semtinde bir terör grubunu kovalaması sırasında elemanlarının çoğuyla birlikte cephaneliklerini etkisiz hale getirdi.

Silahlı kuvvetler Cobar Bölgesindeki Muallimin Binası yakınlarında 7 teröristi etkisiz hale getirirken, Şam’ın Berze ve Kabun bölgelerinde çok sayıda teröristi silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu