Genel

Suriye ordusu teröristlere ağır kayıplar verdirmeye devam ediyor

Suriye ordusu Halep kentinde el-Uveyca, eski kent, Bustan el-Kasr, el-Fıstık Çarşısı, Bab el-Nasr ve Bustan el-Paşa’da terör yuvaları ve terör topluluklarını hedef aldı.

Askeri bir kaynak SANA muhabirine, yürütülen operasyonlarda çok sayıda teröristin öldürülüp yaralandığını, 3 havan topunun tahrip edildiğini bildirdi.

Bununla birlikte Bustan el-Paşa’da Huzur Evi yakınlarında bir terör topluluğu hedef alınarak teröristlerin kullandığı 3 otomobil tahrip edildi.

Su Şirketinin arka tarafındaki el-Şehy Hızır meydanında ise silahlı kuvvetlerimize bağlı bir birlik bir terör karargâhını hedef alarak aralarında RPG roketatarları ve PKC taramalı silah kullanan teröristlerin bulunduğu çok sayıda silahlı unsur etkisiz hale getirildi.

Askeri kaynak, silahlı kuvvetlerimize tabi bir birliğin Halep kırsalındaki el-Atareb bölgesinde nitelikli bir operasyon düzenlediğini, bir terör yuvasını hedef alarak 6 teröristi öldürüp beşini yaraladığını, 3 motosikleti tahrip ettiğini belirtti.

Kaynak, öldürülen teröristlerin arasında Suudi Arabistan uyruklu 45 yaşındaki Devrimcilerin Şeyhi lakaplı Abdülvahed el-Necefi ve 41 yaşındaki Ebu Selma lakaplı Hammud el-Ulyan’ın yanı sıra Katar uyruklu 36 yaşındaki Riyad Süleyman el-Nayef’in kimliklerinin belirlendiğine işaret etti.

Silahlı kuvvetlerimize bağlı bir başka birlik ise, Ayn Cara beldesinde bir terör topluluğunu hedef alarak 3 teröristi öldürüp 2’sini yaraladı. Öldürülen teröristlerin arasından sözde Al el-Beyt tugayının elebaşı 19 yaşındaki Ali Şerif Bin Ahmet’in kimliği belirlendi.

Halep kırsalındaki nitelikli operasyonlarda ise silahlı kuvvetlerimiz Havabi el-Asal Restoranı, Peygamber Yusuf camisi Civarındaki el-Feravi Değirmeni yakınlarında ve Polis Akademisinin güneyinde terör yuvalarını basarak teröristleri ağır kayıplara uğrattı.

Halep kırsalındaki Kabbasin köyünde düzenledikleri operasyonlarda silahlı kuvvetlerimiz bir cephanelik ve terör yuvasını çökertirken Deyr Hafer’de ve Deyr Cemmal- Mare yolu üzerinde teröristlerin kullandığı pikapları içindeki teröristlerle tahrip etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı