Genel

Suriye ordusu teröristlere karşı başarılı operasyonlara devam ediyor

Suriye ordu birliklerinin terör örgütlerine karşı başarılı operasyonları devam ederken teröristleri ağır kayıplara uğrattığı bildiriliyor.

Askeri bir kaynak ordu birliklerinin Homs İlinin güneydoğu kırsalında yer alan Karyeteyn Kentinde IŞİD ile şiddetli çatışmalara girmeleri ardından kenti kurtarıp kontrollerine aldıklarını belirtti.

Kaynak çatışmalarda aralarında yabancı ve azılı komutanların bulunduğu yüksek sayıda teröristin öldürüldüğünü, araç ve ekipmanlarının da imha edildiğini ifade etti.

Ordu birliklerinin daha önce Karyeteyn Kentini IŞİD’ten kurtarmış, daha sonra ABD ve koalisyonu Ürdün sınırları üzerinden araç konvoyları ile giren yüzlerce IŞİD’li teröristleri ABD güçlerinin bulundukları Tenf Bölgesinden geçirerek Karyeteyn Kentine saldırmalarını destek sağlamıştı.

Öte yandan askeri bir kaynak ordu birliklerinin Deyrezzor ve kırsalında radikal terör örgütü IŞİD’e karşı nitelikli operasyonlarını sürdürdüklerini belirtti.

Kaynak radikal terör örgütünün beşeri ve askeri büyük kayıplara uğratıldığı operasyonlarda ordu birliklerinin özellikle Fırat nehrinin doğu yakasında olmak üzere kontrolleri altındaki alanları genişlettiklerine dikkat çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı