Genel

Suriye ordusu teröristlere karşı operasyonlarını sürdürüyor

Suriye ordusu ve güvenlik güçlerinin silahlı teröristlere yönelik operasyonlarının devamında 15 teröristin daha öldürüldüğü bildirildi.

Ülkenin kuzey batısında yer alan Rif İdlib bölgesinde düzenlenen teröristlere karşı operasyonların devam ettiği bildirilirken Söz konusu teröristlerin bombalı eylem hazırlığındayken öldürüldükleri bildirildi.

Bu arada Suriye ordusunun El’kaide terör örgütü üyelerine yönelik operasyonlarında çok sayıda mühimmat ve silahın ele geçirildiği bildiriliyor.

Öte yandan Suriye ordusunun ülkenin doğusunda Türkiye sınırlarında Suriye’den petrolü Türkiye kaçak olarak intikal etmek isteyen teröristlerle girdiği çatışmada da onlardan bir çoğunu öldürürken bir çoğunu da yaraladı.

Türkiye, Katar ve Arabistan gibi ülkelerin Amerika ve batılıların emrinde hareket etmeleri ve bu doğrultuda Söz konusu ülkelerin teröristlere her türlü silahın yanı sıra maddi destek vermesi Suriye’de buhranın devam etmesine neden olurken Suriye yönetimi, Türkiye’yi ülkenin içişlerine karışmakla suçluyor. Türkiye ise Suriyeli silahlı teröristlere her türlü maddi ve silah yardımını sürdüreceğini açık bir şekilde dile getirmeye devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı