Genel

Suriye ordusu teröristlerin el-Kabun bölgesindeki komuta merkezini yok etti

Suriye güvenlik güçlerinin Şam’da düzenlediği operasyonlarda onlarca teröristin öldürüldüğü, bazı liderlerinin ise sağ olarak yakalandığı bildirildi.

Suriye güvenlik güçleri başkent Şam’daki terör gruplarına yönelik temizlik operasyonunda teröristlerin el-Kabun bölgesindeki komuta merkezlerini yok etti.

El-Kabun bölgesinde onlarca teröristin öldürüldüğü, liderlerinin ise sağ olarak ele geçirildiği bildirildi.

Suriye güvenlik güçlerinin el-Kabun yakınlarındaki Teşrin semtine kaçan teröristlere yönelik operasyonlarında çok sayıda militanın öldüğü, geri kalanının ise silahlarını bırakarak teslim olduğu ifade edildi.

Breze bölgesinde operasyonlarını sürdüren Suriye güvenlik güçlerinin 60 teröristi öldürdüğü, militanların barındığı yerlerde de çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirdiği açıklandı.

Terörist grupların Artuz bölgesinde el yapımı bombayla düzenlediği saldırında ölenlerin olduğu bildirilirken güvenlik güçlerinin bölgede yaptığı operasyonlarda 12 militanın öldürüldüğü bildirildi.

Şam’ın kuzeyindeki Harasta bölgesinde çatışmaların devam ettiği belirtilirken terörist grupların 130 kayıp verdiği, güvenlik noktalarına saldırı için kullanılan ağır silahlar yerleştirilmiş araçların ise imha edildiği bildirildi.

Darya, Besatin ve er-Razi semtlerinden hala yoğun çatışma sesleri geldiği belirtilirken Der’a kentine bağlı Ummu’l- Veled bölgesinde de 300 teröristin öldürüldüğü 90’ının da yakalandığı bildirildi.

Suriye güvenlik güçlerinin bu bölgede 40’ar kiloluk iki bombayı etkisiz hale getirdiği de gelen haberler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı