Genel

Suriye ordusu, teröristlerin Şam hava alanına girmeye çalışmalarını etkisiz kıldı.

Fars haber ajansının bildirdiğine göre Suriye ordusu teröristlerin Şam hava alanına girme çabalarını etkisiz kılıp 20 teröristi öldürdü.

Suriye birlikleri ayrıca Şam yakınlarındaki zemelka bölgesinde teröristlere hava ve kara saldırısı düzenleyerek 18 teröristi öldürüp 20 sini de yaraladılar.

Suriye ordu güçleri Şam yakınlarındaki Eşşifuniye yakınlarındaki “Fuj eln kel” bölgesinde teröristleri hedef alarak 11 teröristi etkisiz hale getirerek bazıları da yaraladı.

Bu arada Suriye ordu güçleriyle teröristler arasında Hurtsa ve Cevir bölgelerinde şiddetli çatışmalar sürerken 10 terörist öldürüldü.

Öte yandan Suriye ordusu Şam yakınlarındaki Darya bölgesinde ilerlemeye devam ederken Basel meydanıyla kültür merkezinde şiddetli çatışmalar sonucu birkaç terörist öldü.

Suriye televizyonu ise Suriye sınır alaylarının Humus yakınlarındaki Hırbe ennaimat bölgesi yakınlarında teröristleri etkisiz hale getirip 10 teröristi öldürdüklerini bildirdi. İdlip’in kuzeyinde ise ordu güçleri bazı teröristleri etkisiz hale getirdiler.

Suriye birlikleri dün de Darya şehrinde teröristleri ağır hasara uğrattılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı