Genel

Suriye ordusu terörün bitmesi için gayretlerini artırarar sürdürüyor

Suriye ordu birlikleri, ülkenin doğusunda yer alan Deyrez-zor bölgesinde ilerleme kaydederek, IŞİD teröristlerine ağır darbe vurmayı başardı.

Suriyeli askeri kaynak ordu güçlerinin Deyrez-zor Kentinin Sanayi Semtinde IŞİD’in saklanma ve yer değiştirmenin yanı sıra saldırılarında kullandığı bombalı araçları geçirmede kullandığı 23 metre uzunluğunda bir tüneli imha ettiklerini belirtti.

Kaynak askeri havalimanındaki birliklerin de doğu eksenden saldırmaya çalışan IŞİD’li bir terör grubuna karşı koyarak büyük çoğunluğunu ölü yaralı düşürdüklerini aktardı.

Suriye savaş uçakları da, Deyrez-zor’un Merat köyünde IŞİD mevzilerini bombalayarak, onlarca teröristi etkisiz hale getirdi.

Bu arada, Bu arada askeri kaynak; Suriye güçlerinin destekçi güçlerle işbirliği içinde Hama kırsalının doğusu Selemiye – Esriye ekseninde askeri noktalara saldırmaya çalışan IŞİD’li terör gruplarla şiddetli çatışmalara girdiklerini ifade etti. Kaynak; çatışmalarda çok sayıda teröristin ölü ve yaralı düşürülüp ağır makineli silahlarla donatılmış araçlarının tamamen imha edilmeleri ardından saldırılarının başarıyla çökertildiğine dikkat çekti.

Bu arada teröristlerin Şam’ın güney doğusunda yer alan Teşrin elektrik üssünü havan topuyla hedef aldığı bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu