Genel

Suriye ordusu tüm askeri operasyonlarını durduracağını ilan etti

Suriye Ordu ve Silahlı Kuvvetler Genel Komutanlığı bugün; mübarek kurban bayramı münasebetiyle 26 Ekim tarihine denk gelen Cuma sabahından itibaren 29 Ekim tarihine dek Suriye Arap Cumhuriyeti toprakları üzerinde askeri operasyonlarını durduracağını ilan etti.

Komutanlık bugün yayınladığı bildiride; sivillerin, kamu ve özel mülklerin güvenliğini korumadaki sorumlulukla uyumlu olarak aşağıdaki durumlarda karşılık verme hakkının saklı tutulduğunu belirtti.

Birincisi: silahlı terör grupların sivillere ve hükümet güçlerine ateş açmaya devam etmeleri, kamu ve özel mülklere saldırılarını sürdürmeleri, bomba yüklü araçlar ve bomba düzenekleri kullanmaya devam etmeleri.

İkincisi: Silahlı terör grupların, operasyonları durdurma ilanının hayata geçirilmesinden sonra bulundukları mevkileri pekiştirmeye çalışmaları, sayı yada cephane olarak güç teminine kalkışmaları.

Üçüncüsü: Komşu ülkelerin terörle mücadelede uluslararası kanunlar ve sorumluluklarına ihlal olarak teröristlerin Suriye Arap Cumhuriyeti topraklarına girişlerini kolaylaştırmaları.

Ordu ve Silahlı Kuvvetler Genel Komutanlığı yukarıda sayılan durumlarda silahlı kuvvetlerin operasyonda bulunma hakkının mevcut olduğunu vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı