Genel

Suriye ordusu, Türkiye sınırında teröristlerle çıkan çatışmada aralarında yabancılarında bulunduğu 40 kişi öldürüldü

Suriye güvenlik güçlerinin Türkiye sınırı yakınlarındaki İdlib’e bağlı Salkin bölgesinde düzenlediği operasyonlarda biri Sudanlı 40 militanın öldürüldüğü bildirildi.

Salkin bölgesindeki temizlik operasyonunun ardından Harim ve Besniya köylerine herhangi bir direnişle karşılaşmadan giren Suriye güvenlik güçlerinin Salkin kentinin muhtelif bölgelerine yerleştirilmiş 20 el yapımı bombayı ve bomba yerleştirilmiş aracı etkisiz hale getirdiği ifade edildi.

Suriye ordusuna bağlı bomba imha ekiplerinin Salkin-Kefer Teharim yolu üzerine yerleştirilen her biri 200’er kiloluk 6 bombayı imha ettiği açıklandı.

İdlib’e bağlı el-Alani bölgesinde çeşitli bombalama eylemlerine karışan teröristleri yakalayan Suriye güvenlik güçlerinin İdlib’de de Özgür Suriye Ordusu adlı silahlı gruba mensup çok sayıda militanı etkisiz hale getirdiği bildirildi.

Der’a kentinin Ürdün sınırına sıfır noktasındaki Nasib bölgesine saldırı düzenleyen çok sayıda teröristin öldürüldüğü ve teröristlere ait silahlara el konulduğu beldirildi.

Suriye güvenlik güçlerinin Humus kentinde 4 Suriye askerini Şehid eden teröristlere yönelik operasyonda 2 teröristi öldürdüğü diğer teröristlerin ise Lübnan’a kaçmayı başardığı açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı