Genel

Suriye Ordusu,İdlib şehrindeyol Kenarlarına Döşenmiş Çok Sayıda Bombayı Etkisiz Hale Getirdi

İdlib’te Çok Sayıda Bomba Etkisiz Hale Getirildi

Bu arada bomba imha ekipleri, teröristlerin sivil vatandaşları ve asayiş güçlerini hedef almak için İdlib ilinin farklı bölgelerinde yerleştirdikleri çok sayıda bubi tuzağı ve bombayı etkisiz hale getirdiler.

SANA’ya konuşan yerel bir kaynak; teröristlerin kentin farklı semtlerine ilaveten köy ve beldelerin girişlerine bubi tuzakları yerleştirdiklerini aktararak, farklı hacim ve ağırlıklarda olduklarını ekledi.

Teröristleri Kovalama Tutuklama Operasyonları Sürüyor

Diğer yandan İdlib iline bağlı Muarra Kentinin batı kırsalında masum vatandaşların saflarında korku ve dehşet saçan terör gruplarını kovalama ve tutuklama operasyonlarını sürdürdü.

Güvenlik birimleri ile söz konusu terör grupları arasında meydana gelen çatışmada aralarında Mahmut el-Şadha olarak bilinen Mahmut İbrahim adlı teröristin bulunduğu bir kaç terörist etkisiz hale getirildi.

Kurmay Albay Derbas Silahlı Terör Grubu Tarafından Kaçırıldı

Silahlı bir terör grubu bu sabah Şam Kırsalında Albay rütbesinde bir askeri pilotu kaçırdı.

Yetkili bir askeri kaynak SANA’ya verdiği demeçte silahlı bir terör grubunun Şam Kırsalına düşen Ğuta bölgesinden Kurmay Albay Pilot Muhammed Muhammed el-Derbası kaçırdığını dile getirdi.

Haresta’da Terör Bombası Patladı

Teröristlerin Şam kırsalında düşen Haresta bölgesinde yerleştirdikleri patlayıcıyla arabasını havaya uçurmaları neticesinde Şırta Futbol Takımında teknik direktör Ahmet Cabir el-Kasım şehit düştü.

İl Emniyet Müdürü Abdürrezzak el-Mutlak SANA’ya yaptığı açıklamada; teröristlerin bagajına yerleştirdikleri patlayıcının infilak etmesi sonucunda arabanın havaya uçmasıyla teknik direktörün şehit düştüğünü, yanında bulunan kardeşinin de yaralandığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı