Genel

Suriye Ordusu,İşbirlikçi Hain Teröristleri,Bir Bir Tutuklamaya Devam Ediyor

Güvenlik birimleri Homs, Dera ve Deyrezzor illerinde silahlı terör gruplarına karşı operasyonlarını sürdürürken, bir teröristi öldürdü ve bir diğer teröristi de tutukladı. Operasyonlarda el yapımı bombalar etkisiz hale getirildi ve çok sayıda modern komünikasyon cihazları ve muhtelif türlerde silahlar yakalandı.

Bu arada Homs Gümrük Müdürlüğünden bir devriye Salı akşam, Homs’un kuzey batısında düşen Misyaf kavşağında Hyundai marka araç kullanan silahlı bir terör grubuyla sıcak temasa girdi.

Homs Gümrük Müdürlüğünden bir kaynak yaptığı açıklamada, çatışma sonucunda silahlı teröristlerden birinin öldüğün ve Adnan Muhammed Daher adlı bir başka teröristin yakalandığını söyledi.

Çatışmada yakalanan silahlar konusunda ise kaynak bu silahlarına arasında bir adet PKC tipi makineli tüfek ve ona ait 4300 adet mermi, 2 adet RPG roket atarları ve onlara ait 10 adet roket, TNT ve 10 adet fünye, 50 adet otomatik taramalı silah, 8000 adet kalaşnikof mermisi ve oldukça büyük miktarlarda kalaşnikof şarjörü bulunduğunu açıkladı. Aynı zamanda yakalanan teröristlerin havzalarında Thurayya şebekesine ait cep telefonları bulunduğunu ekledi.

Kaynak, çatışmada Gümrük Muhafaza Devriyesi elemanlarından yaralanan olmadığına işaret etti.

Dera Kırsalında Teröristlere Baskın Operasyonları

Güvenlik birimleri Dera ili kırsalının kuzeyinde ise; terör gruplarının kullandıkları yerlere baskın düzenledi.
Operasyonlarda çok sayıda terörist yakalanırken, havzalarında oldukça büyük miktarlarda silah ve gelişmiş telekomünikasyon cihazları ele geçirildi.

Deyrezzor’da Bomba İmha Edildi

Deyrezzor kentinde de güvenlik birimlerinden uzmanlar; ellerindeki bilgiler üzerine şüphelendikleri bir aracı çevirerek aramaya aldılar. Arama sonucunda araçta patlatılmak üzere patlayıcı yerleştirildiği ortaya çıkmasıyla patlayıcıları etkisiz hale getirdiler.
Deyrezzor iline bağlı el-Bsayra bölgesinde ise; siyah bir torba içine yerleştirilmiş 20 kg ağırlığında el yapımı bir bomba imha etkisiz hale getirildi. Gaz tüpünün içinde hazırlanan bomba uzaktan kumandalı cihazla patlatılmak üzere yerleştirilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı