Genel

Suriye ordusunun Mleyha zaferi yeni zaferlere kapı açacaktır

“Zafer Güzeldir” Mleyha toprağıyla tozlanan saha komutanlarından birinin ağzından dökülen kelimeden sonra yüzünde gülümseme belirmesi zaferin rahatlılığını dile getiriyordu.

Gülümsemesiyle birlikte bir elini havaya kaldırıp kahraman askerlere zafer selamlarını iletiyor diğer yandan da kendi arabasıyla yaklaşık 1 km’lik yolu bizimle refakat ediyordu.

Zaferin sükuneti ve sessizliği, Şam ahalilerinin maksadı olan Beldenin aylarca mermi sesleriyle yatıp kalkmasından sonra kiralık ve eli kanlı teröristlerin terör mermilerini susturmuş yerini kahraman askerlerimizin zafer seslerine bırakmıştı.

Askerler, Guta’nın yeni bir bölümünü vatan kucağına geri getiren zaferlerini büyük sevinçle yansıttılar.

“Mleyha çatışması askeri bir zaferdir lakin beraberinde büyük manevi sonuçlar da taşımaktadır” bu sözlerle başladı saha komutanı. Komutan, zaferin operasyon süresince kahraman askerlerimizin içinde bulundukları manevi hali ruhiyetlerini bir kat daha arttırdığına işaret ediyordu. Bu durumun askerlerimizin eli kanlı teröristlerin kirlettiği bütün Doğu Guta’yı temizlemedeki çatışmalarında büyük yardımları olacağını vurguluyordu.

Saha komutanı, Mleyha çatışmasının bir kaç düzeyde boyutlarının olduğunu ancak askeri yönden önemli ve stratejik çatışmalardan biri olduğunu ifade ediyordu.

Mleyha çatışmasının 3 eksenden yürütüldüğünü belirten saha komutanı operasyonların seyrinde sığ ağaçların bulunması sebebiyle büyük zorluklarla karşılaştıklarını ve bunun kendileri önünde engel teşkil ettiğini bu yüzden gece sızma eylemlerine başvurduklarını ve operasyonların başarıyla tamamlanarak başarılı bir seçenek olduğunu söylüyordu.

130 gün süren Mleyha çatışmaları büyük hedef ve zaferin azim, ısrar ve planlamaların sonucunda geldiğini ispat ediyordu. Teröristlerin Mleyha’da düşüşleri Doğu Guta’nın tamamında kahraman askerlerimin önünde düşeceklerinin ön ilanından başka bir şey değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu