Genel

Suriye ordusunun operasyonları Halep’te başarıyla sürüyor

Suriye hükümet güçlerinin, Halep ve Humus bölgelerinde teröristlere karşı yürüttüğü operasyonların başarıyla sürdüğü ve özellikle Halep bölgesinde kontrolü sağladığı bildirildi.

Suriye televizyon kanalının bildirdiğine göre; Suriye hükümet güçleri, Pazartesi günü, Halep şehrinde Seyfid dövle ve el-Ezage bölgelerinin kontrolüne sağladı. Ve Halep kırsalında Adnan bölgesinde de başarılı bir operasyon düzenleyerek, çok sayıda teröristi öldürdüğü ve hava toplu yerleştirilmiş 4 aracı da imha ettiği bildirildi.

Suriye hükümet güçlerine ait birliklerin, Halep’in bazı bölgelerinde güvenlik güçleriyle işbirliği yaparak, silahlı teröristlere yardım sağlayan kaynakları etkisiz hale getirdiği kaydedildi.

Ayrıca, silahlı teröristlerin, hükümet güçleriyle girdikleri çatışmalarda başarısız kalınca, özellikle, Halep, İdlip ve Hums şehirlerinde sivil insanları canlı kalkan olarak kullandıkları belirtiliyor.

Başkent Şam’da Rokneddin bölgesinde ulu cami imamlarından Şeyh Bertav’a suikast düzenleyen teröristlere, halkın tepkisinin arttığı bildirildi.Suriye vakıflar bakanlığından bir yetkili de, Şeyh Bertav’a yönelik saldırıya ilişkin olarak, şeyh Bertav’ın evinin önünde teröristlerce öldürüldüğünü söyledi.

4 Yorum

  1. pardon terörist derken ; kadınları ve çocukları katleden sebbiha çapulcularını kasttettiniz değil mi ? ben yanlış anlamadım. yukarıdaki yazınızda sanki bir yanlış ifade var , ALLAHUEKBER diyerek zalime karşı direnen kardeşlerimiz için terörist demiş olamazsınız sanırım. ALLAH’ı zikrederek mazlum için zalime (çocuk katillerine) karşı direnenlere terörist diyeceğinizi zannetmiyorum. bence yazıyı kontrol edip düzeltmeniz gerekiyor.

    1. Terörist bir başka ülkeye giderek para vb. karşılığında insanları katleden, kadınları-çocukları katleden ve “Allahuekber” diyerek masum insanların kafasını kesenlerdir. Siz kimin terörist olduğuna karar verin artık.

  2. Suriye halkının beşar esad lehine düzenlediği milyonluk yürüyüşlerdeki milyonlar kimin terörist olduğuna aleni olarak şahitlik etmektedir, ama birileri hala gözlerini kapamaya israil ve amerikanın silahşörlüğünü ve kalemşörlüğünü yapmaya devam ediyor ne akla hizmet bunu yapıyorlarsa sadece şun yapsalar bile gerçeği bir nebze anlarlar google’ye beşar esada destek yürüyüşleri vs beşar esada muhalif yürüyüşler vs.. şehirmerkezlerindeki milyonları ve karanlık neresi olduğu belli olmayan yerlerdeki bir avuç hapçı uyuşturucu müptelası tip kayık insanları teşhis edebilirler herhalde allah basiret versin daha da anlamayanların belasını versin diyelim ne diyelim artık

  3. allahın adını kullanarak abdnin desteğini alarak çatışan özgür suriye ordusu denilen adamlara terörist nasıl diyemeyiz ! bu teröristler bile suriyeli değil hepside libyada mısırda afganistandan gelen kişilerdir.halkın kimi desteklediği belli halk esadı destekliyor.suriyedeki durum yabancı ve yandaş medya tarafından yalan bir şekilde dünyaya sokuluyor,teröristler kahraman ilan ediliyor , bu kadar ayıplık olmaz ! allah kimin doğru kimin yanlış olduğunu biliyor ! ihşallahta esad kurtuluş mücadelesini kazanacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu