Genel

Suriye Ordusunun terör saldırılarına karşı nitelikli operasyoları devam ediyor

Hama kırsalının kuzeyinde askeri noktalar ve sivil yerleşim alanlarına karşı saldırılarını sürdürerek silahsız bölge anlaşmasını ihlal eden teröristlere karşı koyma amaçlı nitelikli operasyonlar devam ediyor.

Askeri bir kaynak; Hama kırsalının kuzeyinde vatan ve vatandaşların güvenliğini koruma görevinde bulunan Suriye ordu birliklerinin silahsız bölge anlaşmasını sürekli bir şekilde ihlal edip sivil bölgelere ve askeri noktalara saldırmaya çalışan kiralık teröristlere karşı tam teyakkuz içinde olduklarını söyledi.

Askeri kaynak Ğab Vadisinde Ankevi Beldesi civarında Türkistan İslami Partisi adıyla bilinen ve geneli Türkiye üzerinden Suriye’ye geçen yabancı teröristlerden oluşan teröristlerin saldırı girişiminde bulunduklarının tespit edildiğine dikkat çekti. Bunun üzerine ordu birliklerinin saldırganların mevki ve hareketlenmelerini top ve füze ateşine tuttuklarını belirten kaynak; radikal ve kiralık çetelerin sayı ve araçlarıyla ağır kayıplara uğratıldıklarına dikkat çekti.

Kiralık teröristlerin en büyük karargahlarından biri sayılan Latamina Kasabasında ise askeri kaynak civardaki bölgelere saldırmaya çalışan “İzze taburları” adlı çetelerin mevki, siper ve karargahlarının yine yoğun ateşe tutulduğunu aktardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu