Genel

Suriye ordusunun teröristlere karşı başarılı operasyonları

Haber kaynakları Suriye ordusu ile silahlı teröristler arasında ülkenin çeşitli bölgelerinde çatışmaların sürdüğünü belirtiyor.

El Alem’in haberine göre, Suriye ordusu Perşembe günü Şam’ın çevresinde teröristlerle çatışmaya girdi, çatışmada bazı teröristler etkisiz hale getirilirken, bazı teröristler de sağ ele geçirildi.

Suriye ordusu ayrıca Humus, Dera ve Halep’te de teröristlerin mevzilerine saldırı düzenledi, saldırılarda onlarca terörist öldürüldü, çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

Suriyeli uzman Talib İbrahim ise silahlı teröristlerin son on günde ağır kayıplar verdiğini ve artık başkent Şam’a yönelik ciddi tehdit sayılmadığını, teröristlerin pek yakında tamamen yok edileceğini vurguladı. İbrahim, Suriye ordusu ve güvenlik güçleri krizin baş gösterdiği ilk günden itibaren savunma pozisyonuna geçtiğini ve Suriye’yi savunurken, sivillerin katledilmesini engellemeye çalıştığını vurguladı.

Suriye milli dayanışma heyeti merkezi konsey üyesi Safvan Akaş da Suriye krizinin en iyi çözüm yolu, diyalog olduğunu belirtti. Akaş, lakin bazı ülkelerin Suriye halkını destekleme bahanesi ile Suriye’nin içişlerine karışmayı sürdürdüğünü ifade etti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı