Cinayet ve KatliamlarGenel

Suriye Ordusuyla Teröristler Arasında Şiddetli Çatışmalar Yaşandı.Çatışmalarda 2 Suriye Askeri Şehid Oldu.Teröristlerden de 8 Kişi Yakalandı

8 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Homs Kırsalında Dar el-Kebira köyünde silahlı bir terör grubunun sınır koruma birliği merkezine saldırması sonucu çıkan çatışmada 3 terörist etkisiz hale getirilirken iki tanesi yaralı olarak ele geçirildi.

SANA muhabiri çatışmada ayrıca bir de Kurmay Albay Eyman Muhammed el-Ali’nin şehit düştüğünü bir askerin de yaralandığını bildirdi.

Homs Kırsalına düşen Mehram bölgesinin doğusunda da silahlı terör grubunun güvenlik güçlerine ateş etmesiyle başlayan çatışmada terör grubu üyelerinden 5 tanesi etkisiz hale getirildi iki tanesi de yaralanırken güvenlik birimleri mensuplarından 4 kişi yaralandı.

Asayiş Güçleri Mensuplarından İki Yaralı

Öte yandan silahlı terör grubunun Hama kentinde el-Furusiye bulvarında yerleştirdiği el yapımı bombayı patlatması sonucu asayiş güçleri mensubu iki kişi yaralandı.

Silahlı terör gruplarının Hama kentinin güneyinde bulunan Skenata Spor Kompleksinde yerleştirdiği el yapımı iki bomba ise bomba imha ekipleri tarafından etkisiz hale getirildi.

Teröristler Mazot Tankerini Kaçırdılar

Hama kırsalına düşen Ammurin köyünde silahlı bir terör grubu mazot dolu bir tankeri kaçırdı.

SANA muhabiri mazot tankerinin Skaylbiye kentinde bulunan bir petrol ofisi yönünde gittiği sırada silahlı terör grubu tarafından kaçırıldığını bildirdi.

Teröristler Kamu Mallarını Tahrip ve Gasp Etmeyi Sürdürüyor

Öte yandan silahlı bir terör grubu da Tedmur ilinde Petrol ve Madeni Servetler Bakanlığına ait el-Fevaris maden ocağından iki buldozer, bir jeneratör ve bir araba çalarak ocağı tahrip etti.

Şam Çevre Kenti Zebadani de ise silahlı bir terör grubu Ziraat Bankasından 8 ton suni gübreyle birlikte banka müdürünün arabasını çaldı. Terör grubunun suni gübreyi patlayıcı yapımında kullanacağı tahmin ediliyor.

Silahlı Terör Grubu İlkokul Yakınlarına Mayın Döşedi

Dera Kırsalında Casim İlkokulu bahçe duvarının yakınlarında silahlı terör grubunun ektiği bir mayının patlaması sonucu okulun bahçe duvarı yıkıldı. Ayrıca yapılan incelemede aynı bölgede patlamaya hazır ikinci bir mayın bulunduğu ortaya çıktı.

Neva bölgesinde ise ordu mensubu beş asker silahlı terör grubunun açtığı ateşle yaralandı. Yaralı askerler Neva Devlet Hastanesine nakledildi.

SANA muhabiri silahlı terör grubunun ordu mensuplarına ateş açtığı sırada tesadüfen oradan geçmekte olan Avukat Cemal Ebu Zetan’ın da silahlı terör grubunun kurşunlarıyla yaralandığını beyan etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı