SURİYE

Suriye Palmira çölü’ndeki terörist yuvalarından çok sayıda silah ve mühimmat ele Geçirildi

Homs’un doğu kırsalındaki Palmira’daki yetkili makamlar, güvenli bölgelere yönelik terörist saldırıları için fırlatma rampası olarak kullandıkları Suriye çölündeki bazı terörist karargâhlarına ve saklanma yerlerine baskın düzenledi.

Güvenlik kaynağı SANA muhabirine yaptığı açıklamada, “Terör örgütü (IŞİD) de dahil olmak üzere terör gruplarının kalıntılarının hareketleri dikkatli bir şekilde takip ve izlendikten sonra bazı terör liderlerinin karargahları ve sığınakları basıldı. Bunlar, silah ve mühimmat deposu ve Suriye Arap Ordusu’nun noktalarına ve güvenli bölgelerine yönelik terör operasyonlarında fırlatma rampası olarak kullanılırdı” dedi.

Kaynak ayrıca, “Bu karargahlarda anti-zırh mermileri, havan mermileri ve patlayıcılarıyla birlikte bir RPG fırlatıcı da dahil olmak üzere geniş bir silah ve mühimmat koleksiyonu bulunuldu. Haberleşme cihazları ve gece-gündüz dürbünlerinin yanı sıra orta boy makineli tüfekler, bir PKC makineli tüfek ve çok sayıda otomatik tüfek de bulunuldu” ifadelerini kullandı.

Kaynak ayrıca, vatanın ve vatandaşın güvenliğini koruma yönündeki kutsal görevleri çerçevesinde, yetkili güvenlik makamlarının hazır olduklarını ve teröristlerin takibini sürdürerek, onları nerede bulunursa bulunsun mağlup edip ortadan kaldıracaklarını kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu