Genel

Suriye Parlamentosu Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı: Amerika, ayrılıkçı Kürtleri destekliyor

Suriye Parlamentosu Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı, Amerika’nın bazı Kürtleri destekleyen yıkıcı ve olumsuz planına değinerek, Amerika yetkililerinin şu an IŞİD’den kalan unsurlara dayandığını ve onların Suriye’deki planlarının başarısız olduğunu vurguladı.

Suriye Parlamentosu Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Ammar el-Esad, Amerika’nın IŞİD ile iş birliği hakkında, bomba yüklü birçok aracın Suriye ordusunu hedef almak için El-Tenef üssünden hareket ettiğini vurguladı.

El-Tenef Üssü, Amerika tarafından Suriye’nin güneyinde Şam’ın izni olmaksızın kurulmuş bir üstür ve orada muhalif teröristler Suriye ordusu ile savaşmak için eğitim görmektedir.

El-Esad, el-Meyadin kanalına verdiği röportajda; Amerika yetkililerinin şu an IŞİD’den kalan unsurlara dayandığını ve onların Suriye’deki planlarının başarısız olduğunu vurguladı.

Ammar el-Esad, Amerika’nın desteklediğini iddia ettiği Suriye Kürtleri hakkında da şu ifadelerde bulundu: ‘Kürt kardeşlerimiz zafere ortaktır ve onlardan yolunu kaybetmiş her kim varsa, Suriye hükümetinin kucağına dönmelidir.

Amerika Kürtleri desteklemiyor, onların desteklediği grup, bazı ayrılık yanlısı Kürtlerdir.’

El-Esad, Suriye ve Arap ülkeleri arasındaki ilişkiler hakkında ise, Şam’ın bütün Arap ülkelerine kucak açtığını ama bu ülkelerden bazılarının politikalarının Suriye’ye zarar verdiğini söyledi.

Suriye Parlamentosu Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı röportajının sonunda İran İslam Cumhuriyeti’nde yaşanan son olaylara tepki göstererek şu açıklamalarda bulundu: ‘İran’ı hedef alan plan, Suriye’yi hedef alan planın aynısıdır.’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu