Cinayet ve KatliamlarGenel

Suriye rejimini yıkmak isteyen tağutlar şehitlerin pak kanlarıyla boğulacaklardır

Şam Çevre Kenti Su Kaynakları Müdürlüğü personellerinden Şehit Hişam el-Kreydi bugün Süveyda Devlet Hastanesinde düzenlenen resmi cenaze töreni ile uğurlanması ardından Süveyda kırsalında düşen memleketi Avs Köyünde toprağa verildi.

Hastanede düzenlenen resmi cenaze töreninde şehidin bayrağa sarılı cenazesi omuzlarda taşınırken Ordu Bandosu Şehit ve veda marşlarını çaldı.

Şehit Kreydi; görevi sırasında Şam kırsalında düşen Sahnaya kentinde teröristler tarafından hain bir saldırıyla yaşamını yitirmişti.

Şehidin babası Faris Kreydi; şehitliğin onurlu her vatandaşın umudu olduğuna işaret ederek dolayısıyla vatan ve halk olarak Suriye’yi hedef alan planlar karşısında onurlu Suriye halkının kafileler halinde şehitler takdim etmesinin garip olmadığını söyledi.

Şehitliğin verdiği onura rağmen evlat kaybetmenin acı olduğunu söyleyen baba; “eli kanlı gözü dönmüş katiller” olarak nitelendirdiği terör grupları ve arkalarındaki güçlerin ne dünyada ne de ahrette hesapsız kalmayacaklarını ifade etti.

Şehidin annesi Roza el-Şofi; şehitler kervanına katılan oğluyla gurur duyduğunu belirterek, insanlık, din ve ahlaktan bihaber olan silahlı terör gruplarına karşı hiç taviz verilmeden mücadele edilmesi çağrısında bulundu.

Şehidin eşi ise Şehidin her zaman vatanın fedakârlığa ihtiyacı olduğuna inandığını belirterek şehitliğin onurlu bütün vatan evlatları için şeref ve gurur kaynağı olduğunu ve zaferin şehitlerin fedakârlıklarıyla geleceğini dile getirdi.

Suriye halkının dayanıklılığı ve direnişi ile vatanın yaşadığı krizi aşacağına inandığını beyan eden Şehidin Kardeşi Hüsam da, vatan evlatlarının bilinci sayesinde ufukta görülen zafer uğruna kendisinin de canını feda etmeye hazır olduğunu vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı