Genel

Suriye, S-300 sistemini aktif hale getirdi

Suriyeli üst düzey bir askeri kaynak, Siyonist rejimin saldırılarına karşı Şam’ın S-300 füze savunma sistemini aktif hale getirdiğini duyurdu.

Suriyeli askeri kaynak yaptığı açıklamada, Suriye’nin S-200 sistemlerinin Siyonist rejimin savaş uçaklarından atılan 6 füzeden 5’ini Suriye’nin kara suları semasına girmeden önce takip ederek imha ettiğine işaretle, Suriye’nin S-300 füze savunma sitemini, Tel-Aviv’in saldırılarına karşı koymak için aktif hale getirdiğini bildirdi.

İşgal rejiminin Suriye’ye son füzeli saldırılarında 4 sivil hayatını kaybetti.

Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mikdad da dün, İsrail’in füze saldırılarına iki misliyle karşılık vermeye hazır olduklarını belirtti.

Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim ve İran Dışişleri Bakanlığı’nın özel politik konulardan sorumlu Yardımcısı Ali Asker Hacı arasındaki görüşmenin ardından basın toplantısında konuşan Mikdad, “Suriye her zaman iki misliyle karşılık vermeye hazır” dedi.

Suriye’nin, korsan rejim İsrail’in ‘aracı’ olan terör grupları ile mücadele ederek “her yerde İsrail ile savaştığını” kaydeden Mikdad, “İsrail’in bu saldırısının amacı, özellikle Suriye ordusu ve müttefiklerinin zaferleri ışığında araçlarını korumak” dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu