Genel

Suriye sağlık bakanı camideki saldırıda yaralanan kişileri ziyaret etti

Suriye Sağlık Bakanı Saad el-Nayif; intiharcı bir teröristin Perşembe günü Şam’daki İman Camisinde düzenlediği bombalı terör eyleminde şehit düşenlerin sayısının 49’a yükseldiğini belirtti.

Bombalı terör eyleminde yaralananları bugün tedavi gördükleri Dimaşk Hastanesinde ziyaret eden Bakan Nayif; sağlık kurumları ve kadrolarının tüm durumlarda gerekli tüm tıbbi müdahalelerde bulunma ve sağlık hizmeti sunmaya hazır olduklarını söyledi.

Öte yandan Şam İl Sağlık Müdürü Dr Adil Mansur; patlamada yaralanan 55 kişinin Şam genelindeki hastanelerde tedavilerinin tamamlanıp evlerine gönderildiklerini ifade ederken, geriye kalan diğer yaralıların beş hastanede tedavileri devam ettiğini kaydetti.

Bilindiği üzere intiharcı bir terörist dün Şam’ın Mezraa Semtindeki İman Camisinde Şam Diyarları Ulemalar Birliği Başkanı ve İslam aleminin önde gelen alimlerinden Dr Muhammed Said Ramazan el-Buti’nin dini ders verdiği sırada cami içinde bombalı terör eylemi gerçekleştirmişti. Hain eylemde Buti’nin yanı sıra onlarca bilgi talibi şehit olmuş, onlarcası da yaralanmıştı.

Sağlık Bakanlığından bir kaynak daha önce yaptığı açıklamada; intiharcı teröristin düzenlediği bombalı eylemde 42 kişinin şehit, 84 kişinin de yaralı düştüklerini açıklamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı