Genel

Suriye Sağlık Bakanlığı: Suriye’de Korona Virüse yakalananların sayısı 5’e yükseldi

Sağlık Bakanlığı bugün Korona virüsüne yakalanan yeni bir vakanın tescil edildiğini ve bölylece Suriye’de virüse yakalananların sayısının 5’e yükseldiğini ilan etti.

Bakanlık SANA’nın da bir nüshasını aldığı beyanında, virüse yakalanmış şahsın birkaç gün önce yurt dışından ülkeye giriş yaptığını ve geldiği andan itibaren karantinaya alındığını ve virüs taşıdığının bugün belli olduğunu açıkladı.

Sağlık Bakanlığı günün ilerleyen saatlerinde Korona Virüsüne yakalanan yeni 3 vakanın daha Suriye’de kaydedildiğini ilan etti.

Bakanlık yeni 3 vakanın geçen hafta Düveyr karantina merkezine konulan grubun içerinden çıktığını açıkladı.

SANA’ya açıklamasında Sağlık Bakanı Yardımcısı Dr. Ahmet Hleyfavi, virüse yakalanan şahısların karantina merkezinde sağlık durumlarının da izleneceğini testlerin negatif çıkana kadar da yeni testlerin yapılmasına devam edileceğine dikkat çekti.

Bakan yardımcısı, karantina merkezinde bulunan şahısların ve test sonuçları negatif olanların merkezden çıkarılarak ev karantinasına koyulduklarını ve bulundukları bölgenin sağlık ekipleri tarafından izlendiklerini belirtti.

Hleyfavi, bakanlığın vakaların gelişmesine göre icraatlarını tırmandırdığını, korona virüsünün yayılmasını engellemek için gerekli tüm icraatları ve imkanları gereğince, karantina ve izolasyon merkezleri sayısı itibariyle genişlediğini belirtti.

Bilineceği üzere Sağlık Bakanlığı geçen Pazar günü Suriye’de ilk Korona Virüsü vakasını tescil etmiş, tescil edilen vakanın yurt dışından gelen ve gerekli icraatlarını aldığı bir şahısta görüldüğünü ilan etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu