Genel

Suriye savunma bakanı: Gerçek düşmanımız işgalci siyonizmdir

Suriye Ordu ve Silahlı Kuvvetler Genel Komutan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Korgeneral Fahd Casem Freyc, gerçek düşmanın işgalci Siyonizm olduğunu, Suriye silahlı kuvvetlerin işgal altındaki Arap topraklarını kurtarma yükümlülüğü taşıdığını belirtti.

Korgeneral Freyc, genel komutanlık subaylarından oluşan bir heyetle Suriye ordu birliklerinden birine denetleme ziyaretinde bulunarak kahraman askerlerle bir araya geldi.

Savunma Bakanı, askerlerin silahlı terör gruplarıyla mücadelelerinde sahip oldukları yüksek morali, terör hücrelerini çökertme, vatanı ve evlatlarını şerrinden kurtarma kararlılığını överek Suriye ordusunun silahlı terör gruplarını zafere ulaşmak ve komployu başarısızlığa uğratmak amacıyla Suriye’nin her yerinde kovuşturmaya devam edeceğini söyledi.

“Ordumuzun askerleri kahraman ve cesurdur. Onlara vatanın dört bir yanında istikrar ve güvenliği sağlama mücadelesinde destek veren halkımızın takdir ve övgüsünü hak ediyorlar” diyen Korgeneral Freyc, düşman tarafların Suriye’yi yıkmak için sundukları imkânların işgal altındaki Arap topraklarının kurtarılmasına yeteceğinin altını çizdi.

Savunma Bakanı, düşmanların Amerika ve Siyonistlerin komutasında ve Arap rejimlerinin finansmanıyla İsrail’in çıkarına Suriye’ye komplo kurduklarını ve direncini kırmaya çalıştıklarını, çünkü Filistin dâhil işgal altındaki tüm Arap topraklarını kurtarmaya çalışan tek Arap ülkesi olduğunu ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı