GenelSuriye Dostları

Suriye Savunma Bakanı: İran’ın destekleri olmasaydı bu büyük zaferler de sağlanamazdı

İran ve Suriye savunma bakanları terörizmle kesin ve kararlı bir şekilde çok kapsamlı bir mücadelenin zaruri olduğunun altını çizdiler.

İran savunma bakanlığı enformasyon sitesine göre, İran savunma bakanı Hüseyin Dehkan, dün Tahran’da Suriyeli mevkidaşı Fahd Casım el’Fureyc ile görüşmesinde yaptığı açıklamada, Suriye aleyhinde tekfirci- siyonistlerin dayattıkları gerçekte Amerika ve siyonist rejimde taraf sürdürülen vekalet savaşı ve buhranına temas ederek, bu savaşın asıl hedeflerinden birinin siyonist rejim İsrail’in güvenliğinin temin edilmesi, İslam ülkelerinin parçalanması ve zayıflatılması, Ortadoğu haritasının yeniden çizilmesi, İslami uyanış dalgasına karşı mücadele ve bölge üzerinde tam olarak sulta kurulması olduğunu söyledi.

İran savunma bakanı, Suriye sorununun barışçı ve görüşmeler yolundan başka çıkış yolu olmadığını belirterek, Suriye halkı ve devletinin, teröristleri himaye eden, silahlandıran ve onlara her türlü desteği veren zorbalara, askeri saldırılarla bölgenin Müslüman halklarının teslim alınamayacağını gösterdiklerini söyledi.

İran savunma bakanı, Suudi rejiminin Yemen’e saldırısı ve Irak’ta devam eden terörist saldırılara temas ederek, bunların Amerika ve Siyonistlerin ortak stratejileri olduğunu belirtti ve ”bu şom senaryoların planlayıcıları ve uygulayıcıları, bölge milletlerinin birlik ve koordinesi karşısında kirli emellerine asla ulaşamayacaklardır” dedi.

Sözkonusu görüşmede Suriye savunma bakanı da, İran halkı ve devletinin Suriye milletine, terörizmle mücadelesinde verdiği desteğe teşekkür ederek, Suriye halkının hiçbir zaman İran halkı ve devletinin kendilerine olan desteklerini asla unutmayacağını söyledi.

Suriye savunma bakanı, İran İslam Cumhuriyetini, direnişin en önemli direği ve ekseni olarak niteleyerek, ”İran’ın destekleri olmasaydı bu büyük zaferler de sağlanamazdı” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu