Genel

Suriye seçimlerde tam denetim ve takip sağlanmasının önemine odaklandı

Suriye Seçim Yüksek Komisyonu bugün seçim daireleri ve yargı komiteleri başkanları ile bugün yaptığı toplantıda, 7 Mayıs’ta yapılacak seçimlerin; şeffaf ve adil olması için tam bir denetim ve takip sağlamanın önemine odaklandı.

Seçim Yüksek Komisyonu Başkanı Savcı Halef el-Azzavi; seçim komiteleri ve yargı komiteleri başkanlarından seçim dairelerinde görev alacak bütün komite üyeleriyle bir toplantı yapılarak seçim komitelerinin adaleti sağlamakla yükümlü olduklarının ve bu adaletin sağlanmasında kendilerine düşen görevlerin ayrıntılı bir şekilde anlatılmasını talep etti.

Seçim sırasında seçmenlerin özgürlükleri ve iradelerine hiçbir baskı yapılmaması gereğine işaret eden Azzavi; bütün adayların, aday vekillerinin ve basının seçim sürecinin yanı sıra oyların toplanması ve sayılması işlemlerine katılma hakları bulunduğunu beyan etti.

Seçimlerin nezih ve şeffaf bir şekilde geçmesi için seçim komiteleri üyelerinin görevleri ve yetkilerine ilişkin ayrıntılı bir sunum yapan Azzavi; komite başkanlarından, bulundukları bölgelerde seçim faaliyetinin bitmesinin hemen ardından sonuçları bütün ayrıntılarıyla merkeze bildirmelerini talep etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı