Genel

Suriye silahlı kuvvetleri Şam kırsalında operasyonlarını sürdürüyor

Suriye silahlı kuvvetlerine tabi bir birlik Şam kırsalına düşen Diyabiye’de ahaliye saldıran özel ve kamu mülklerini sabote eden Kaide’ye bağlı bir terör grubunu etkisiz hale getirdi.

SANA’ya açıklama yapan yetkili bir kaynak, teröristlerle çıkan çatışma sonucunda aralarında sözde ‘’Havadce Grubu’’nun terör elebaşı Ebu Ala el-Havdeci lakaplı terörist Halil Ali’nin kimliğinin belirlendiği grubun tüm elemanları öldürüldü.

Şam kırsalına düşen Zemelke Bölgesinde ise silahlı kuvvetler, Kaide Örgütünden saldırgan bir terör grubunu kovalayarak üyelerinin büyük çoğunluğunu etkisiz hale getirdi.

SANA’ya konuşan yetkili bir kaynak; çatışmada Nusra Cephesinden bir çok teröristin ölü ve yaralı düşürüldüklerini belirterek, aralarında keskin nişancıların da bulunduğunu söyledi. Kaynak çatışma sonucunda teröristlerin havzalarında bulunan ve aralarında gelişmiş keskin nişancı silahlarının bulunduğu muhtelif savaş silahlarına el konulduğunu aktardı.

Silahlı kuvvetler Çarşamba günü Kaide Örgütüne bağlı Nusra Cephesi teröristlerini kovuşturması sırasında Şam kırsalındaki birçok belde ve köyde gerçekleştirdiği nitelikli operasyonlarda teröristlere ağır kayıplar verdirdi.

SANA muhabirine konuşan resmi bir kaynak, silahlı kuvvetlere bağlı birliklerin Dareyya’da el-Zeytun Bulvarı, Maliye Binası ve Korniş Meydanında silahlı terör gruplarıyla çatışmaya girdiğini, terör gruplarını ağır kayıplara uğratıp kuşatma altına aldıktan sonra kent merkezine doğru ilerlediğini kaydetti.

Kaynak, çatışmalarda çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiğini, öldürülen teröristlerin arasından Abdullah el-Nakib, Mahmut Huvani, Muhammed İbrahim Maatuk ve Enes Abdülrezzak el-Nekkab’ın kimliklerinin belirlendiğine işaret etti.

Diğer yandan birlikler, Şebaa’da birçok teröristi öldürürken Ahmet Abbud Meşhedani, Halit Aydo Şammut, Abdullah Ammuri, Zahir Abdülkadir Diyab ve Yahya Zeyn’in kimlikleri belirlendi.Ayrıca, birliklerimizin Beyt Sehm’de öldürdüğü teröristlerin arasından Adil Asali, Samer el-Sukkari ve Bessam el-Berberi’nin kimlikleri belirlendi.

Resmi kaynak, silahlı kuvvetlere bağlı birliklerin Akreba beldesi ve çevresinde terör gruplarına indirdiği ağır darbelerin ardından güvenliği yeniden sağladığına işaret etti.

Seyyide Zeynep’teki Huceyra beldesinde ise birlikler el-Ekşak caddesinde aralarında Arap uyrukluların bulunduğu silahlı bir terör grubunun tüm elemanlarını öldürdü. Öldürülen teröristlerin arasında, Libya uyruklu Ebu Hazife lakaplı bir terörist ve Muhammed Mustafa ile birlikte Nusra Cephesinden Mahmut Halili, Nasr Halife, Halit el-Acrem ve sözde Golan Tugaylarının elebaşı Halit el-Acremi’nin kimlikleri belirlendi.

Tedamun semtinde ise vatandaşlara saldıran silahlı bir terör grubuyla çatışan birliklerimiz birçok elemanını ölü ve yaralı olarak ele geçirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı