Genel

Suriye silahlı kuvvetleri teröristlere ağır kayıplar verdiriyor

Suriye silahlı kuvvetleri bir birlik dün Halep ilindeki Selahattin semtinde özel ve kamu mülklerine saldıran, katliam ve soygun yapan silahlı terör gruplarıyla çatışmaya girdi.

Kentten resmi bir kaynak, silahlı kuvvetlerin terör gruplarını ağır kayıplara uğrattığını bildirerek semtte yerleşim binalarından birinin bordum katında yangın çıkması sonucu silahlı terör gruplarının kullandığı el bombası üretim atölyesinin patladığına işaret etti.

Kaynak patlama sonucu binanın içindeki teröristlerin öldüğünü söyledi.

Kaynak ayrıca, semt teröristlerden temizlenip güvenlik ve huzura kavuşturulana dek terör gruplarına yönelik takibin sürdürüleceğini ifade etti.

Diğer yandan güvenlik birimleri dün, İza semtinde Sukkari semtinde meydana gelen çatışmalarda yaralanan iki teröristi taşıyan 4 kişilik bir terör grubunu yakalayarak ellerindeki Rus yapımı 2 makineli tüfek ve savaş tabancasının yanı sıra kullandıklara araca el koydu.

Bununla birlikte Halep’in Meydan Emniyet merkezi elemanları merkeze saldırmaya çalışan silahlı bir terör grubunu kovaladı.

Kentten resmi bir kaynak SANA’ya, teröristlerle meydana gelen çatışmada silahlı grubun etkisiz hale getirildiğini, araçlarının tahrip edildiğini ve ellerindeki silahlara el koyulduğunu bildirdi.

Bununla birlikte güvenlik birimleri dün, Halep Kırsalındaki Dara İzza bölgesinde parti şubesine saldırmaya çalışan silahlı bir terör grubuyla çatışmaya girdi.

Resmi bir kaynak, güvenlik birimlerinin teröristleri ağır kayıplara uğrattığını, ellerindeki mühimmat ve silahlara el koyduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu