Genel

Suriye silahlı kuvvetleri vatandaşlara saldırma ve sabotaj eylemlerini engellemeye çalıştı

Suriye silahlı kuvvetleri; Şam kırsalında vatandaşlara saldırma ve sabotaj eylemleriyle askeri operasyonları durdurma ilanını ihlal eden gaddar teröristlere ilan metni kapsamında karşı koydu.

Suriye silahlı kuvvetleri; Şam kırsalına düşen Haresta Kentindeki Hasan camisi ve el-Sanuviye (Lise) Bulvarı yakınlarında saldırı ve bozgunculuk eylemlerinde bulunan teröristlere karşı koydu. Meydana gelen çatışmada bir çok terörist etkisiz hale getirilerek havzalarında bulunan silahlara el konuldu.

SANA’ya konuşan yetkili bir kaynak; yakınlarında çatışmaların yaşandığı Hasan Camisi civarında teröristlerin özel ve kamu sağlık merkezlerinin yanında hastanelerden çaldıkları tıbbi teçhizat ve ilaçlarla dolu bir saha hastanesinin yakalandığını belirtti.

Aynı kaynak; silahlı kuvvetlerin yine Şam kırsalına düşen İrbin Bölgesinde vatandaşlara ve asayiş güçlerine saldıran teröristlerin açtıkları ateşe karşılık verdiğini söyledi. Çatışmada elebaşları dahil bir çok teröristin etkisiz hale getirildiğini söyleyen kaynak; uzun namlulu otomatik savaş silahları ve RPG’lerin bulunduğu silahlarına da el konulduğunu ekledi.

Suriye silahlı kuvvetlerinin Şam kırsalına düşen Zemlaka Bölgesinde asayiş güçlerine ateş açan ve özel mülklere saldıran teröristlerle de çatışmaya girmek zorunda kaldıklarını belirten kaynak; çatışmada bir çok teröristin ölü ve yaralı düşürüldüklerini ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu