Genel

Suriye, siyonist israil’in Gazze’ye yönelik saldırısını kınıyor

Suriye; işgalci İsrail’in geçen Cuma gününden beri Gazze’deki Filistinli halkımıza karşı sürdürdüğü ve masum sivillerden 25’ten fazla kişinin şehit düşmesine onlarca kişinin yaralanmasına neden olan düşmancı saldırıları keskin bir dille kınadı.

Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanlığı bugün yayınladığı ve SANA’nın bir nüshasını aldığı bildirisinde; İsrail’in bu Filistinlilere karşı günahkar kirli düşmanlığına son vermeye zorlanması ve işgal otoritelerinden hesap sorulması yönünde uluslararası toplumun acilen harekete geçmesi önemine vurgu yaptı.

Bildiride yıllardan beri Gazze ve halkına uygulanan katı-zalim ablukanın kaldırılması yönünde uluslararası toplumun üstüne düşen sorumluluğu üstlenmesi gereğine dikkat çekildi.

Arap kamuoyu ve halkının dikkatini Suriye’ye karşı yürütülen planlar çerçevesinde bir kısım körfez ülkelerinin öncülüğünde sergilenen şüpheli Arap davranışlarının tehlikesine çeken Bakanlık; uluslararası platformlarda Suriye’ye yönelik yürütülen bu hamlenin Filistin davasının tasfiye edilmesiyle birlikte bu süreç içinde İsrail’in özellikle Gazze’de olmak üzere Filistin halkına karşı uyguladığı icraatlardan dikkatleri dağıtmayı hedeflediğini söyledi.

Günlerdir kendi kanları içinde batan Gazze ve halkının; Arapların Suriye’ye yönelik komplolarıyla meşgul olmalarına rağmen Şam’ın her daim Gazze’ye destek olacağını bildiğine işaret edilen bildiride, Gazzeli halkımızın işgalci İsrail’e karşı mücadelesinin Suriye’nin mücadelesine güç kattığı ifade edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı