GenelSuriye Dostları

Suriye, siyonist varlığa karşı mücadelenin ön cephesinde yer alıyor

İran Dışişleri Bakanının Arap ve Afrika işlerinden sorumlu yardımcısı Hüseyin Emir Abdüllehyan; Suriye’nin, Siyonist varlığa karşı mücadelenin ön cephesinde yer aldığını belirterek, batının bir kısım Arap ülkelerinin işbirliği ile Suriye’nin içişlerine müdahale etmek için ona siyasi ve güvenlik baskılar yaptığına dikkat çekti.

Abdüllehyan’ın “Gençler ve İslami Uyanış” başlığı altında düzenlenecek uluslararası foruma hazırlık toplantısında yaptığı konuşmadan naklen; Siyonist varlığa karşı mücadele ekseninin desteklenmesi gereğini aktardı.

Abdüllehyan direniş eksenini desteklemenin; bölge halklarının yerel, bölgesel ve uluslararası düzeyde kalkınma, refah ve istikrar ışığında ulusal duygularını geri kazanacağına yol açacağının altını çizdi.

Bölge sorunlarını çözme gizeminin, dış güçlere dayanma yerine reformlar ve halklara güvenin gölgesinde yattığını ifade eden İranlı bakan yardımcısı; dış müdahalelerden uzak durma ve halkların taleplerine ciddi önemin verilmesi önemini ifade etti.

İranlı bakan yardımcısı aynı zamanda; batının bölgede yaşanan durumlara ilişkin izlediği çifte standartlı politikayı eleştirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı