Genel

Suriye Sosyal İşler Bakanı: Şehit aileleri ve yaralılara her türlü destek sağlanacak

Suriye Sosyal İşler Bakanı Rima el Kadiri vatan ve vatandaşları dış destekli teröre karşı savunmada kanlarını feda eden yaralılara ve canlarını feda eden şehitlerin ailelerine ek olarak tüm terör mağdurlarına yardım elini uzatmada hiçbir çabadan geri kalmayacağını belirtti.

Hama Kentinde bugün birçok şehit ailesini evinde ziyaret etmekle birlikte Hama Devlet Hastanesinde tedavi gören yaralı sivil ve askerlere de geçmiş olsun ziyaretinde bulunan Bakan Kadiri; bakanlığın şehit ailelerine ilişkin maddi, sosyal ve ahlaki tüm sorumluluğunu eksiksiz bir şekilde üstleneceğini belirtti.

Diğer yandan Bakan Kadiri; Erdoğan ve Al Suud destekli teröristlerin 12 Mayıs tarihinde Hama kırsalının güneyi Zara Köyünde işledikleri vahşi katliamdan kurtulan yaklaşık 40 aileyle Selemiye bölgesine tabi Trad Köyünde bir araya geldi.

Görüşmede Kadiri Bakanlığın, terör saldırısından kurtulanların acılarını hafifletme yönünde maddi ve psikolojik destekte bulunacağını ifade etti.

Söz konusu ziyaretlerinde Bakan Kadiri’ye eşlik eden Hama Valisi Gassan Halef ise; valiliğe tabi resmi ve sosyal tüm kurum ve dairelerin terör mağdurlarına yardım için tek bir ekip halinde çalıştıklarını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu