Genel

Suriye terör örgütü PKK’yı kesinlikle desteklememiştir ve desteklemeyecektir

Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim, Türkiye’nin Suriye’ye müdahale etmekte neden bu kadar hevesli olduğunu çözemediklerini söyledi. Muallim, terör örgütü PKK’yı kesinlikle desteklemediklerini de belirtti.

“Bismillah desek bile Türkiye bize şüpheyle yaklaşıyor” diyen Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim, Türkiye’nin Suriye ile ilişkilerinde ilk günden beri olumsuz bir rol oynadığını savundu.

Suriye Dışişleri Bakanı, “Türkiye, silahlı grupları misafir ediyor. Sınırdan geçişlere izin veriyor. Bu bir komşuluk yaklaşımı değildir” dedi. Askeri müdahale olmadan insani koridor oluşturulamayacağını belirten Muallim, “Türkiye’nin Suriye’ye müdahale için neden bu kadar hevesli olduğunu çözebilmiş değiliz” ifadesini kullandı.

PKK konusuna da değinen Muallim, “PKK’yı kesinlikle desteklemediklerini vurguladı. “Adana anlaşmasına bağlıyız. Türk halkının acı çekmesini istemiyoruz” dedi. Muallim, ilişkilerin düzelmesi konusunda hala umutlu olduğunu belirtmekle birlikte ” Türkiye’nin bu politikasıyla ilişkilerde bir gelecek görmediğini de söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı