Genel

Suriye terörizmle mücadele ve milli birlik doğrultusunda hareketini sürdürecek

Suriye cumhurbaşkanı, terörizmle mücadele ve milli birlik yolunda kendi mücadelelerini sürdüreceklerini bildirdi.

SANA haber ajansının bildirdiğine göre Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad dün Hama ilinin muhtelif kültürel, eğitim, dini ve sosyal şahsiyetlerinden oluşan bir heyeti kabulü sırasında Suriye’nin halkının muhtelif kesimleriyle sergilediği mücadele ve kahraman ordusunun fedakârlıkları sayesinde sabit adımlarla zafere doğru ilerlediğini vurgulayarak; Suriye’nin diğer illeri gibi ulusalcılık ve güvenirlikte model takdim eden Hama ahalisinin tutumlarının takdire şayan olduğunu ifade etti.

Esad Hama ahalisinin ayırımcılık çabalarını reddedip çökertmelerini övdü.

Hama ilindeki hizmet, yaşam ve güvelik durumlarının muhtelif yönlerinin ele alındığı görüşmede Suriye halkının temel ihtiyaç ve gereksinimleri tartışıldı.

Görüşmede Hama ilinde mevcut fakülteleri bünyesinde kapsayacak bir devlet üniversitesinin açılması olanağı masaya yatırılırken, yeni fakültelerin de açılması konusu değerlendirildi.

Sözlerinin devamında Esad, Suriye devletinin terörle mücadeleye devam ettiği bir sürede ulusal uzlaşmanın mümkün olduğu her bölgede çabalarını da desteklemeyi sürdüreceğinin altını çizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı