GenelSuriye Düşmanları

Suriye, Türkiye ve S.Arabistan’ın El Kaide ile işbirliği konusunda bildiri yayınladı

Suriye dışişleri bakanlığı yayınladığı bildiride, Türkiye ve S.Arabistan’ın, Suriye’ye terörist gönderilmesi için el’Kaide ile işbirliği yaptığını bildirdi.

BM genel sekreteri ve Güvenlik Konseyi başkanına ayrı ayrı gönderilen bildiri ve mektupta, bazı ülkelerin Suriye aleyhinde çatışmaları için Suriye’ye terörist göndermeye yönelik çabalarının Suriye’de barışın yerleşmesi yönündeki umutları azalttığına yer verildi.

Bu arada Suriye dışişleri bakan yardımcısı Faysal Mikdad da, dış güçlere ait bazı teröristlerin Suriye’de yakalandıklarını bildirdi.

Mikdad, sözkonusu yakalanan teröristlerin Libya, Tunus, Mısır, Sudan, Irak ve Yemen gibi ülkelere ait olduğunu ve bunların Türkiye-Suriye sınırlarına yakın köylerde yakalandıklarını bildirdi.

Suriyeli yetkili, Türkiye’nin sözkonusu teröristlerin Türkiye’ye girmeleri ve Suriye gönderilmesi konusunda kolaylıklar sağladığını ve onları desteklediğini dile getirdi.

Bu arada Avrupa diplomatik kaynakları ise Suriye’de yönetime karşı 30 bin kadar muhalifin silahlı çatışmalarda yer aldığını ve bunlardan 3 bin kadarının el’Kaide terör örgütü üyesi olduğunu bildirmekteler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı